افزایش احتمال مرگ با مصرف دو داروی فشار خون بالا

افزایش احتمال مرگ با مصرف دو داروی فشار خون بالا

فشار خون بالا یا پرفشاری خون یکی از عوامل خطر اصلی بیماری قلبی است که علت اصلی مرگ در ایالات متحده است. اما یک مطالعه جدید نشان داده است که دو نوع دارو که معمولا برای کاهش فشار خون استفاده می شود می تواند خطر مرگ را به خود اختصاص دهد.

افزایش احتمال مرگ با مصرف دو داروی فشار خون بالا

افزایش احتمال مرگ با مصرف دو داروی فشار خون بالا

محققان دو داروی فشار خون را شناسایی کرده اند که می تواند خطر مرگ و میر را افزایش دهد.

دانشمندان مرکز تحقیقات قلب و عروق Intermountain در شهر سلتیک لیک سیتی، UT، دریافتند افرادی که فشار خون بالا دارند و از آلفا بلوکرها و آگونیست های آلفا ۲ برای کنترل فشار خونشان استفاده می کنند، افزایش شدید فشار خون را افزایش می دهد که می تواند خطر مرگ و میر را افزایش دهد.

نویسنده تحقیق سرب Dr. Brian Clements و تیم اخیرا یافته های خود را در نشست های علمی کالج قلب آمریکا در سال ۲۰۱۸ در Orlando، FL برگزار کرد.

فشار خون نیروی خون است که در مقابل دیواره شریان ها قرار می گیرد. و، در ماه نوامبر سال گذشته، انجمن قلب آمریکا (AHA) و ACC دستورالعمل های جدیدی را تنظیم کردند.

فشار خون بالا

در حال حاضر، اگر فشار خون سیستولیک (شماره بالا) ۱۳۰ میلی متر جیوه (mmHg) یا بالاتر باشد، فشار خون سیستولیک (فشار بالا) (فشار پایین) (تعداد پایین) ۸۰ میلی متر جیوه یا بالاتر است.

فشار خون سیستولیک هنگام خونریزی قلب، نیروی خون در برابر دیواره های شريانی است، در حالی که فشار خون ديستولي نيروی خون است، زمانی که قلب در حالت استراحت يا بين ضربان قلب قرار دارد.

دستورالعمل های به روز شده به این معنی است که تقریبا نیمی از بزرگسالان در ایالات متحده دارای فشار خون بالا هستند که باعث می شود آنها در معرض خطر ابتلا به حمله قلبی، سکته مغزی، و بیماری های قلبی، از جمله مشکلات سلامتی باشند.

البته، در مورد درمان فشار خون بالا، هدف این است که فشار خون پایین را کاهش دهد. این ممکن است از طریق تغییر شیوه زندگی – مانند تصویب رژیم سالم و افزایش فعالیت بدنی – دارو یا هر دو.

تحقیقات قبلی، با این حال، کشف کرده است که انطباق کلیدی برای سطوح فشار خون است. به عنوان مثال، مطالعه ای که در BMJ در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است، تغییرات شدید فشار خون سیستولیک را با افزایش ۱۵ درصدی مرگ و میر در همه موارد مرتبط می کند .

طبق مطالعه جدیدی از دکتر Clements و همکاران، انواع خاصی از داروهایی که برای کاهش فشار خون استفاده میشوند ممکن است به این خطر مرگ و میر کمک کنند.

دو دارو “باید اجتناب شود”

محققان برای مطالعه خود، داده های بیش از ۱۰،۵۰۰ بزرگسال مبتلا به فشار خون بالا را تجزیه و تحلیل کردند.

شرکت کنندگان فشار خون خود را حداقل ۷ بار از ژانویه ۲۰۰۷ تا دسامبر ۲۰۱۱ اندازه گیری کردند و نوع داروهای فشار خون مورد استفاده قرار گرفتند.

داروهای فشار خون معمولی خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.

محققان نشان می دهند که چگونه یک دارو فشار خون ممکن است خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد.

حالا بخوان

این تیم از این داده ها برای ارزیابی اینکه آیا طبقات خاصی از داروهای فشار خون با تغییرات در فشار خون مرتبط هستند، استفاده کرد.

این مطالعه دو طبقه از داروهای فشار خون را نشان داد که با تغییرات شدید فشار خون در افراد مرتبط بود: آلفا بلوکر کننده و آگونست های آلفا ۲٫

مسدود کننده های آلفا – که شامل دوکسازوزین mesylate و prazosin hydrochloride – کار کردن با انقباض عروق خونی. آگونیست های آلفا ۲، مانند متیلداپا، با هدف قرار دادن فعالیت سیستم عصبی سمپاتیک، به این ترتیب، کاهش انقباض رگ های خونی را کاهش می دهند.

بر اساس نتایج مطالعه، دکتر کلمنت و همکارانش می گویند که این دو دارو نباید برای درمان فشار خون بالا استفاده شود.

او می گوید: “بیماران باید بدانند فشار خون آنها چیست و بیمار باید همیشه با پزشک خود کار کند تا گزینه های بهترین داروهای فشار خون را که باعث کاهش واریانس می شود را بررسی کند.”

    ” از کجا ممکن است دو نوع دارو که افزایش واریانس را نشان می دهد باید اجتناب شود”.

دکتر بری کلمنتس

دکتر کلمنتز اضافه می کند که مهار کننده های ACE، مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین، مسدود کننده های کانال کلسیم و دیورتیک های تیازید ممکن است گزینه های درمان مناسب برای افراد مبتلا به فشار خون بالا باشد. او افزود: “افراد مبتلا به انواع دیگری از داروهای فشار خون دارای خطر بالقوه مرگ هستند.

با این حال، تغییرات فشار خون صرفا به دارو نیست؛ دکتر کلمنتز اشاره می کند که روش اندازه گیری فشار خون می تواند تاثیر قابل توجهی در خواندن داشته باشد.

دکتر Clements می گوید: “[…] به دلیل متغیرهایی که اندازه گیری فشار خون را تحت تاثیر قرار می دهند،” پیدا کردن راه هایی برای اندازه گیری فشار خون دقیق تر می تواند بهتر از درمان های مؤثر برای بیماران مبتلا به فشار خون بالا شناسایی کند. “

 این مطلب را هم بخوانید: سرطان پوست چیست؟

برای اندازه گیری دقیق فشار خون، او توصیه می کند که به مدت ۱۵ دقیقه قبل از اندازه گیری به محل نشستن یا قرار دادن آن بپردازد. همچنین ممکن است به اجتناب از موقعیت های استرس زا و استفاده از یک کاف فشار خون مناسب کمک کند.

همچنین ببینید

آیا فشار خون باعث سردرد می شود؟

آیا فشار خون باعث سردرد می شود؟

فشار خون باعث سردرد می شود فشار خون بالا بدون استفاده از مانیتور فشار خون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *