جاذبه های گردشگری آنتالیا و راهنمایی های قبل سفر به آنتالیای ترکیه

جاذبه های گردشگری آنتالیا چیزهای زیادی را برای همه انجام می‌دهد. اگر می‌خواهید در گشت‌وگذار در طول روز بمانید، یک دسته شگفت‌انگیز از جاذبه‌های خود را پیدا خواهید کرد که به شما مشغول است. شهر قدیمی شهرک پر از مکان‌های تاریخی جوی است، درحالی‌که شهر کاملاً به‌عنوان پایه شما برای گشت‌وگذار در اطراف منطقه دورافتاده که در آن ده‌ها خرابه بزرگ در انتظار، عمل می‌کنند. این‌همه تاریخ نیست، بااین‌حال. این شهر همچنین یک محل عالی برای راه‌اندازی شما بر روی سواحل سفید سواحل ساحلی Turquoise Turkey است. دوستداران ساحل و دوستداران تاریخ هر دو راضی خواهد شد.

جاذبه های گردشگری آنتالیا
جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

محله کوچکی مانند کالیسی برای قدم زدن ساخته‌شده است. به‌طور کامل خانه‌های عتیقه سفید و مشکی قرمز که در خیابان‌های سنگ‌فرش قرارگرفته‌اند، در حال حاضر به خانه‌های زیادی از هتل‌های بوتیک، مغازه‌های سوغات، گالری‌های هنری و رستوران‌ها می‌روند. اگرچه این مکان بیشتر برای تنفس در محیط پیری است، اما جاذبه‌های توریستی کوچکی برای کسانی که می‌خواهند به تماشای این مکان بپردازند وجود دارد. میدان اصلی (Kale Kapısı) دارای یک دروازه قلعه و برج ساعت سنگی پوشیده شده است، درحالی‌که مسجد تکتلی Mehmet Paşa قرن هجدهم فقط به دنبال کاشی‌های داخلی کاشی‌های داخلی است. در کنار Hesapçı Sokak، شما می‌توانید Kesik Minare (مناره کوتاه) را پیدا کنید. از بین بردن آتش در قرن نوزدهم، این‌همه چیزی است که از یک ساختمان باقی‌مانده است که زندگی خود را به‌عنوان یک معبد رومی آغاز کرد، به کلیسای بیزانس تبدیل شد و درنهایت به یک مسجد تبدیل شد.

۲٫ بندر قدیمی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا بندرقدیمی ، یک بندر زیبا از بوتیک‌ها، کافی‌شاپ‌ها، بازارها و قایق‌های کوچک باشکوهی است که از مدیتران درخشان شگفت‌زده شده‌اند. در حال حاضر، با توجه به فضای سرگرمی قایقرانی صلح‌آمیز، دشوار است تصور کنید که این محل زمانی بود که یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی آنتالیا بود، اما از قرن ۲ تا اواسط قرن بیستم، این بندر اصلی بود که تجارت و رفاه را به شهر و اطراف آن می‌رساند منطقه این روزها شما به آنجا می‌روید و بعدازآنکه قهوه را می‌بینید، خورشید را در سرتاسر دریا مشاهده می‌کنید، یا می‌توانید به یکی از غواصی‌های بسیاری بروید تا به دریای مدیترانه سوار شوید، غرق شوید و حوله خود را بر روی خالی ساحل دریا.

۳.  موزه آنتالیا

اگر شما علاقه‌مند به تاریخ ترکیه هستید، این موزه عالی را از دست ندهید. این نمایش خیره‌کننده در این نمایشگاه بهترین نمایش‌ها را از سایت‌های حفاری در سواحل ترکیه نشان می‌دهد. حتی بهتر است مجموعه به‌صورت نمونه‌ای نمایش داده شود و ثروت (و نه پیچیده) تاریخ ترکیه را آسان درک می‌کند. بخش باستان‌شناسی بزرگ نمایش از عصر برنز به بیزانس ارائه می‌دهد، با تأکید خاص بر خرابه‌ها در منطقه نزدیک. اگر زمان کوتاهی دارید، برای گالری‌هایی که شامل موزاییک از Seleukeia، نمایشگاه نقره‌ای از Aspendos و مجسمه‌های الهی از Perge است، یک Beeline بسازید.

 ۴ Yivli Minare

بیشترین مشخصه آنتالیا، Minaret Yivli است که توسط سلطان سلجوقی Alaeddin Keykubad (۱۲۱۹-۱۹۳۶) ساخته‌شده است. مناره یک نمونه از معماری سلجوقی است که دارای یک میدان مربع است که توسط یک درام هشت‌ضلعی با شفت فلوتسور تحویل داده می‌شود و گالری آن در بالای سر قرار دارد. مسجد قرن چهاردهم وابسته به امروز در حال استفاده است. مناره درست در کنار دروازه ورودی کالای به شهر قدیمی است. در مقابل این مناره برج ساعت در عثمانی آنتالیا است، درحالی‌که در نزدیکی برخی از مقبره‌ها از قرن ۱۴th ساخته‌شده است.

۵ دروازه هادریان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا دروازه هاردیان است. دروازه هادیان یکی از دروازه‌های اصلی (و دراماتیک‌ترین) دروازه ورود به منطقه Kaleiçi است. محدوده قابل‌توجهی از دیوارهای شهر سلطنتی هلنیست و رومی در سمت شرقی شهر قدیمی حفظ‌شده است و دروازه هادیان قابل‌توجه‌ترین این بخش‌ها است. این نمایشگاه به‌افتخار بازدید ۱۳۰ ساله امپراتور هادریان خود، این دروازه سنگ مرمر سه قوسی که توسط برج‌های اعمال می‌شود، تزئین شده است. همان‌طور که شما از طریق آرچ ها می‌روید، در بالای سقف نگاه کنید تا بهترین حجاری‌های حفظ‌شده را مشاهده کنید.

 

۶ قلعه روم (هیدرلایک کالسی)

ساخته‌شده در قرن ۲، این چرک برج با استوانه‌ای با طول ۱۴ متر بالا به بندر قدیمی از بالابالا در لبه پارک Karaalioaeglu ساعت. هیچ‌کس کاملاً مطمئن نیست که عملکرد اصلی آن چیست، اما اکثراً توافق دارند که آن را به‌عنوان یک برج مراقبت و یا فانوس دریایی بیش از پورت شلوغ در زیر عمل کرد. اکنون یک نقطه عطف برای تماشای غروب خورشید است یا این منظره پانورامای مهم همه را در منطقه بندر قدیمی ببینید. پارک خود نخستین قلمرو پیک‌نیک است و یک نقطه آرام و پر از گل برای فرار از خیابان‌های شهر است. به‌عنوان محلی انجام دهید و در غروب خورشید به غرفه بروید. کافی‌شاپ‌ها نیز در نزدیکی شما قرار دارند، اگر بعد از گشت‌وگذار مجبور به بازگرداندن آن‌ها هستید.

۷ Aspendos

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا آسپندوس است. دلیل اصلی آن، بازدیدکنندگان از تاریخچه آنتالیا این است که سفر روزانه به Aspendos را انجام دهند. این سایت باستان‌شناسی خانه تئاتر رومی است که معمولاً تصور می‌شود که بهترین در جهان است و یکی از جاذبه‌های توریستی برتر در ترکیه است. روزهای شکوه این خیره‌کننده، شهر باستانی در قرن دوم و سوم بود، زمانی که بیشتر ویرانه‌هایی که دیده می‌شد، ساخته شد. به‌استثنای تئاتر که به‌طور کامل بازسازی‌شده است و می‌تواند ۱۵۰۰۰ نفر را اداره کند، بسیاری از بقیه سایت‌ها هنوز در خرابه‌ها هستند و احتمالاً فقط برای جالب‌ترین مسافرین مشتاق است.

محل: ۴۷ کیلومتری شرق آنتالیا

۸ Termessos

Aspendos ممکن است تمام شهرت گردشگری را به دست آورد، اما Termessos آن را به فضا می‌برد. نه یونانی‌ها و نه رومی‌ها توانستند Pisidians مانند جنگ که به‌شدت از استقلال خود را از eyrie کوه Termessos محافظت کردند. باقی‌مانده‌های باقی‌مانده از این شهر باستانی پراکنده در امتداد یک تپه ناهموار و با دیدگاه‌های فک پایین در سراسر حومه‌های اطراف آن پراکنده است. اگر می‌خواهید این سایت را کاملاً بررسی کنید، از کفش‌های مناسب استفاده کنید. خیابان کولونده و آگورا بالا، به‌ویژه چشمگیر هستند، اما تئاتر را از دست ندهید، جایی که سرازیری از قله کوه‌های توروس بسیار زیباست.

 

محل سکونت: ۳۴ کیلومتری شمال غربی آنتالیا

۹ پرژ

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا استادیوم پر از وسعت و سنگدانه، معابد نابودشده و آگورا عظیم گردباد با فضای شکوه گذشته نفوذ کرده است. این‌زمانی بود که پایتخت Pamphylia باستانی که در زیر نخستین حکومت یونانی و سپس رومی شکوفا شد. خرابه‌ها در اینجا به‌عنوان دیگران در Turquoise Coast حفظ نمی‌شود، اما این بدان معنی است که آن‌ها جمعیت کمتری را جذب می‌کنند و بازدیدکنندگان را قادر می‌سازد تا در معرض خیابان‌ها و معابر نابودشده در معرض صلح قرار گیرند. حمام‌های رومی، دروازه‌های هلنیستی و آکروپلیس همه جالب هستند.

محل سکونت: ۱۷ کیلومتری شرق آنتالیا

۱۰ Olympus و Chimaera

روستاهای نزدیک دوقلو Olympus و Cıralı در یک قطعه از خط ساحلی دوست داشتنی در نزدیکی ویرانه‌های بی‌شماری از شهر لیسیان باستان المپیوس نشسته اند. به علاوه خرابه‌ها، جاذبه مشهور در اینجا، کیمرا، شعله ابدی طبیعی است که از صخره سنگ در بالا سوسو می‌کند. Olympus با کوله پشتی های جوان محبوب است و شهرت دارد که در شب به زرق و برق می زند، درحالی‌که Çıralı نسبت به خنک شدن در ساحل بیشتر است. هر دو برای هر کسی که به دنبال تعطیلات ساحلی هستند، مناسب است تا از استراحتگاه های توریستی متشکل از ترکیه ساخته شود. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا

محل: ۸۴ کیلومتری جنوب غربی آنتالیا

۱۱ کارست اسپرینگز

حومه آهک در اطراف آنتالیا غنی از چشمه های کارست، سینکوله ها و آبشارها است. رسوبات آهکی از این چشمه ها طی یک دوره ۱٫۵ تا دو میلیون سال طول می کشد تا تراسهای تراورتن شبیه به تراس های مشهور در پاموک کله. Kirkgöz و Pınarbası (فقط به شمال غربی آنتالیا) دارای چشمه ها و سینک ها برای دیدن، درحالی‌که در Düdenbası، یک آبشار از آبشارها یک تنگ باریک است. هر دوی اینها صخره بالا (Düdenbası Selalesi) و سقوط پایین (Düden Çayı) برای تحسین وجود دارد و سفر این جا باعث تعطیلات طبیعت از جاذبه‌های تاریخی آنتالیا می‌شود. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا

 

محل سکونت: ۳۵ کیلومتری شمال آنتالیا

۱۲ غار کارین (کارین مدرس)

غار کارین، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا است که در نزدیکی دسستمی، توسط انسان پیشوقی تاریخ زندگی می کرد و یافته هایی از دوران پهلوی پایین و مرزی را به دست آورد. یافته های استخراج شده در اینجا شامل استخوان ها و دندان های متعلق به انسان نوسنگ است. برخی از یافته ها در موزه کوچک اما قابل ملاحظه ای جامع هستند. غارهای گسترده و قشنگ در اینجا یک فرصت خوب برای برخی از گشت‌وگذار آسان است و بسیار محبوب با خانواده‌های محلی است که از شهر شکسته است. اگر می‌توانید، سعی کنید روزی یک روز وقت بگذارید که کمتر مشغول است اگر شما یک ماشین استخدام داشته باشید، غار و موزه همراه با چشمه های کارست کمی بیشتر در شمال یک روز خوب سفر می‌کنند.

 

محل: در ۲۷ کیلومتری شمال غربی آنتالیا

۱۳ Phaselis

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا بندر فاسلیس است. بندر قدیمی Lycian از Phaselis جایی است که اسکندر کبیر زمینی را در ۳۳۴ پیش از میلاد تاسیس کرده است. باقی‌مانده از یک تئاتر، قنات، معابد، یک خیابان گرد و غبار و دروازه قورباغه هادیان در ۱۱۴. میلادی ساخته‌شده است. مکان ساحلی این خرابه‌ها بسیار زیبا است. یک موزه در سایت نشان می‌دهد حفاری پیدا می‌کند. اگر وقت دارید، چند کیلومتر قبل از Phaselis، Olympos Teleferik (خطوط هوایی) است که از طرف کوه تاالتلی به قله در ۲، ۲۷۵ متر برای جاده‌های پانوراما در ساحل سفر می‌کند.

 

محل سکونت: ۶۰ کیلومتری جنوب غربی آنتالیا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا

۱۴ Kocain Magarası

Kocain Mogarası در داخل کوه‌های کوهستانی منطقه دره پنهان است. غار ۶۰۰ متر طول اولین بار توسط K.Kokten مورد بررسی قرار گرفت که در اینجا ثابت می‌کند که در زمان ماقبل تاریخ ساکن شده است. در ورودی یک مخزن رومی عظیم و همچنین نشانه هایی از یک زادگاه خیلی زود است. غار در اینجا غول پیکر است و دارای برخی از استالاگمیت های ماموت است که به شکل های عجیب و غریب شکل گرفته اند. اگر قصد کشف داخل غار را دارید، می‌توانید در کنار یک مشعل قرار دهید و کفش های مناسب را بپوشانید زیرا می‌توانید اسکریپت را زیر پا قرار دهید.

 

کجا برای اقامت در آنتالیا برای گشت‌وگذار

اگر برای اولین بار از آنتالیا دیدن می کنید، بهترین مکان برای اقامت، به اهداف گشت‌وگذار شما بستگی دارد. اگر تمرکز اصلی شما این است که از محیط پیرامون شهر لذت ببرید، خودتان را در Kaleiçi، شهر قدیمی، با غرق شدن از خیابان‌های مخروطی و منزل سفید پوستان عثمانی بنگرید. اگر خورشید، شن و دریا اولویت شما باشد، شهر ساحلی ساحلی لارا، با استراحتگاه های تمام عیار آن، بهترین پایه را می‌سازد. از این جا، شهر قدیمی در فاصله ۳۰ دقیقه با ماشین است – یک سفر روزانه یا نیم روزه. در اینجا برخی از هتل‌های دارای رتبه بالا در این مناطق می باشد:

راهنمای سفر شهر آنتالیا کشور ترکیه
راهنمای سفر شهر آنتالیا کشور ترکیه

هتل‌های لوکس یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا

 در ساحل لارا، کاخ معبد پرجمعیت مهمانان را با لهجه الهام گرفته از عثمانی، استخر طلایی، اتاق های پر از شکوه و سوئیت ها می پذیرد. مهمانان پینتز به آبگرم بچه ها علاقه‌مند خواهند شد. همچنین در لارا که از جاده اصلی تنظیم شده است، باروت لارا با مقرون به صرفه تر بودن، خصوصی و منحصر به فرد است. باشگاه بچه ها، ساحل و امکانات ورزشی چشمگیر، یک ضربه با خانواده‌ها است و مرکز آبگرم و سالن زیبایی نیز به آن اضافه می‌شود. لوکس ساحل لارا همچنان با IC Hotels Residence که در مجاورت ویلاهای معروف و معروف با استخرهای خصوصی قرار دارد، به‌ویژه در کابین های ساحلی که کنار ساحل هستند قرار گرفته است.

 

هتل‌های متوسطه

در یک ساحل سنگی در لارا، در حدود ۳۵ دقیقه با راه به شهر قدیمی، Liberty Hotels Lara یک مجتمع دوستانه و همه جانبه با دکور اتاق مدرن است. مجتمع مسکونی Delphin Palace دارای امکانات متنوع خانوادگی است اما زیبایی شناسی متفاوت دارد. دکوراسیون آن زیبا و حجیم است. هتل Eski Masal برای کسانی که میخواهند در قلب شهر قدیمی باشند، یک استثنای استقبال از بوتیک است، با استخر حیاط، یک قدم کوتاه از تکه ای کوچک از ساحل.

 

هتل‌های ارزان قیمت

در شهر قدیمی، در نزدیکی مارینا، هتل تمیز خیره‌کننده فرانکفورت، با استخر کوچک و پارکینگ رایگان، تنها ۸ دقیقه پیاده از دروازه هادیان است، درحالی‌که هتل هادیان گیت خانه دار و ارزشمند تنها ۱۰۰ متر از جاذبه تلوزیون خود فاصله دارد. همچنین در قلب شهر قدیمی و پیاده روی ۵ دقیقه ای از ساحل، تراس بالای مجسمه Bacchus محبوب، دارای منظره ای با منظره دریا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *