جاذبه های گردشگری استانبول و راهنمای سفر به استانبول ترکی

 استانبول یکی از بزرگترین شهر های جهان است که در طول قرن ها تحت تاثیر امپراتوری ها قرار گرفته است. حدود ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد، کلیسای بیزانس رو به پایتخت قسطنطنیه امپراتوری بیزانس تبدیل شد و پس از پیروزی عثمانی در شهر، جایگاه شگفت انگیزی را به عنوان قلب امپراتوری خود حفظ کرد. این شهر (به طور رسمی پس از تاسیس جمهوری ترکیه به نام استانبول تغییر نام یافته است) با بقایای با شکوه تاریخ طولانی و مشهور خود، پراکنده شده است و گشت و گذار در این مکان حتی از دیدار بازدیدکننده به یاد ماندنی نیز تاثیر می گذارد.

جاذبه های گردشگری استانبول
جاذبه های گردشگری استانبول

به علاوه چهار بزرگ (آیه صوفا، کاخ توپکاپی، مسجد آبی و بازار بزرگ)، زمان کافی برای کشف سایر مناظر را می گذارند. اگر چه بسیاری از جاذبه های توریستی در یا در نزدیکی منطقه قدیمی شهر سلطان مهمت واقع شده است، آرای خیره کننده ای از چیزهای دیگر در سراسر دورتر از شهر وجود دارد. برنامه سفر خود را با لیست ما از جاذبه های توریستی برتر در استانبول.

 

۱. آیه صوفا

گفته می شود زمانی که امپراتور بیزانس یوستنیانی برای اولین بار در ۵۳۶ میلادی به کلیسای کامل خود وارد شد، او فریاد زد: افتخار به خدا که من ارزش این کار را محکوم کرده ام. اوه سلیمان، من شما را نادیده گرفتم! Aya Sofya (قبلا “Hagia Sofia”) بیانیه امپراتور به دنیای ثروت و توانایی های فنی امپراتوری وی بود. سنت معتقد بود که منطقه اطراف تخت امپراتور در کلیسا مرکز رسمی جهان است.

Aya Sofya از طریق تبدیل به یک مسجد، بعد از اینکه ارتش عثمانی فتح قسطنطنیه را به تبدیل شدن به موزه در قرن بیستم تبدیل کرد، یکی از نشانه های گران ترین استانبول باقی مانده است.

۲. قصر Topkapi (Topkapi Sarayi)

این نخستین قمر ممتحه در قرن ۱۵ میلادی ساخته شده بود و این قصر شکوهمند در کنار بسفر، جایی بود که سلطنتی امپراتوری عثمانی تا قرن نوزدهم سلطنت خود را بر عهده داشت. مجتمع عظیم نمایشی خیره کننده از هنر اسلامی است و حیاط های فراوان با کاشی های پیچیده کاشی نقاشی شده با دست ساخته شده اند و یک ورنر از اتاق های تزئین شده تزئین شده است که همه آنها توسط دیوارهای برج و برج ها محدود شده است.

از موارد برجسته بسیاری در اینجا، محبوب ترین هارم (جایی که پادشاهان و فرزندان سلطان چند روز خود را صرف می کنند)؛ دادگاه دوم که در آن شما می توانید از طریق آشپزخانه کاخ عظیم راه بروید و در ناحیه خیره کننده اتاق شورای امپراتوری قرار بگیرید؛ و دادگاه سوم که شامل اتاق های خصوصی سلطان بود.

دادگاه سوم همچنین یک مجموعه قابل توجه از آثار پیامبر (ص) را در اتاق نگهبانی مقدس نشان می دهد و به خزانه امپراطوری منزل می رسد، جایی که شما با یک جادوگر از اشیاء طلای پر زرق و برق و سنگ های قیمتی که چشمان شما را آب می اندازند، به سر می برند. برای به طور کامل کاخ Topkapi را ببینید، حداقل نیمی از روز نیاز دارید.

۳. مسجد آبی (سلطان احمد کامی)

این هدیه معماری بزرگ سلطان احمد من به پایتخت این مسجد زیبا بود که امروزه به عنوان مسجد آبی شناخته می شود. این مسجد بین سالهای ۱۶۰۹ و ۱۶۱۶ ساخته شده بود، زمانی که آن را به پایان رسید، مسجد در سراسر جهان مسلمان شد، چرا که آن را شش مینا (همان شماره مسجد بزرگ مکه) داشتند. مناره هفتم در نهایت به مکه برای تحمیل مخالفت متکی بود.

مسجد از دکوراسیون داخلی آن دهها هزار کاشی Iznik نام مستعار خود را دریافت می کند. کل اثر مکانی و رنگی داخلی باعث می شود مسجد یکی از بهترین دستاورد های معماری عثمانی باشد. لذت بردن از جاذبه های بزرگ سفر به استانبول در میان باغ هایی که بین مسجد آبی و Aya Sofya قرار گرفته اند سرگردان است تا گنبدهای دوئلی خود را در شکوه دوقلو تجربه کنند. برای غروب آفتاب، به غروب برسید، چون دعوت به دعا از مناره مسجد آبی است.

به طور مستقیم در پشت مسجد آبی بازار Arasta است؛ یک مکان عالی برای توقف خرید به عنوان مغازه های صنایع دستی در اینجا فروش سوغاتی با کیفیت بالا. حتی اگر شما علاقه مند به یک فهرست نباشید، به اینجا بروید تا موزه بزرگ موزه کاخ را ببینید که بین بازار آرنا و مسجد قرار دارد. این موزه کوچک نمایش قطعه ۲۵۰ متر مربع از سنگ ریزه موزاییک است که در دهه ۱۹۵۰ کشف شد. پانل های اطلاعات عالی توضیح می دهد که بازیابی موزائیک زمین و نجات پس از آن.

 

۴. مخزن ریلی (Yerebatan Sarniçi)

مخزن ریحان یکی از جاذبه های گردشگری شگفت انگیز استانبول است. این سالن بزرگ زیرزمینی مانند کاخ، با ۳۳۶ ستون در ۱۲ ردیف پشتیبانی شده است، زمانی که آب امپراتوری برای امپراتورهای بیزانس صادر شد. این پروژه توسط کنستانتین بزرگ آغاز شد اما در قرن ششم امپراتور جاستینینی به پایان رسید.

بسیاری از ستون های مورد استفاده در ساخت و ساز از سازه های پیشین کلاسیک بازیافت شده و دارای حکاکی های تزئینی بودند. معروف ترین آنها پایگاه های ستون شناخته شده به عنوان سنگ های مدوزا در گوشه شمال غربی با حکاکی مدوزا آنها است. بازدید از اینجا بسیار اتمسفر است با ستون ها به زیبایی روشن و نرم، مداوم جریان آب از اطراف شما است.

۵. Hippodrome

Hippodrome باستان توسط Septimius Severus در ۲۰۳ میلادی آغاز شده و توسط Constantine the Great در ۳۳۰ سالگی تکمیل شد. این مرکز زندگی عمومی سوئد بود و صحنه ای از بازی های پر زرق و برق و مسابقه های ارابه، بلکه درگیری های جناحی بود. امروزه به جز قسمت کوچکی از دیوارهای گالری در سمت جنوبی، اما جزیره کوچکی وجود ندارد، اما At Meydani (پارک) که در حال حاضر در سایت قرار دارد، دارای مناظر مختلف است.

در سمت شمال غربی چشمه ای است که در سال ۱۸۹۸ توسط امپراطور آلمانی ویلیام دوم در سالن سلطنتی عثمانی به پادشاهی عثمانی ارائه شده است. سپس به سمت جنوب غربی سه آثار باستانی می پردازیم: یک کلیسای مصری ۲۰ متری (از Heliopolis)؛ ستون مار از اینجا آمده است از دلفی توسط کنستانتین؛ و ابلیسک سنگی که در اصل در پوشش برنز پوشش داده شده با طلا پوشیده شده بود تا زمانی که توسط سربازان جنگ صلیبی ۴ در سال ۱۲۰۴ به سرقت رفته بود.

۶. موزه باستان شناسی استانبول

این مجموعه مهم موزه مجموعه ای از آثار ماندگار از ترکیه و سراسر خاورمیانه است که از طیف گسترده ای از تاریخ این منطقه به شمار می آید و فقط از قله Topkapi Palace عبور می کند. سه مجموعه جداگانه در مجتمع وجود دارد که هر کدام از آن ها مورد بازدید قرار می گیرند: موزه‌ی شرق باستان؛ موزه اصلی باستان شناسی؛ و غرفه تزیینی Mehmet The Conqueror که مجموعهای جذاب از هنر سرامیک را حفظ میکند. به علاوه تمام آثار شگفت انگیز در نمایشگاه، استانبول برجسته ای را از طریق نمایشگاه عصر در موزه اصلی باستان شناسی از دست ندهید.

۷. بازار بزرگ (کاپالی سارسی)

برای بسیاری از بازدیدکنندگان، بازدید از استانبول در مورد خرید به عنوان موزه ها و جاذبه های شگفت انگیز بسیار مهم است و بازار بزرگ است که همه جا می آید. این بازار بزرگ پوشیده شده اساسا نخستین مرکز خرید در جهان است و یک قطعه کل شهر را در امتداد دیوارهای ضخیم، بین مسجد Nure Osmaniye و مسجد بیضیت احاطه کرده است. مسجد بیضیت (که در سالهای ۱۴۹۸-۱۵۰۵ ساخته شده است) سایت فروید فدوویوس I را اشغال کرده و معماری الهام گرفته از آیه سوفیا است.

ورود به بازار از طریق یکی از ۱۱ دروازه از جایی که یک پیچ و خم از قفسه سقف flaneways، قرار داده شده توسط مغازه ها و اصطبل فروش هر سوغات و صنایع دستی ترکیه ای که شما می توانید تصور کنید، پوشش منطقه است. معاملات مختلف هنوز عمدتا به بخش های خاصی تقسیم شده اند که باعث می شود مرور آسان تر شود. در نزدیکی ورودی Divanyolu Caddesi بازار ستون سوخته است. این کنده (هنوز ۴۰ متر ارتفاع) یک ستون پورفیری توسط کنستانتین بزرگ در انجمن خود تنظیم شده است. تا سال ۱۱۰۵، مجسمه برنز کنستانتین بوجود آمد.

۸. مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه یکی از مشهورترین نشانه های استانبول است که در بالای تپه بالای منطقه سلطان محمد قرار دارد. این ساختمان برای Süleyman Magnificent توسط معمار معروف معماری عثمانی Sinan بین سالهای ۱۵۴۹ تا ۷۵ ساخته شده است. داخلی که تحت تأثیر بلندترین گنبد ۵۳ متری آن قرار دارد، از لحاظ هماهنگی و یکپارچگی طراحی قابل توجه است. در خارج از محوطه منطقه آرام گورستان جالب عثمانی است که همچنین به قلمرو سلطان سلیمان و همسرش هسکی حرمله سلطان (که در غرب به عنوان Roxelana شناخته می شود) نیز در آنجا زندگی می کنند.

Kulliye – مسجد سلیمان نقشه جادویی

۹. بازار ادویه (Misir Sarsisi)

بازار ادویه جات است که برای به دست آوردن تنظیمات غذایی خود از lokum (لذت ترکیه)، میوه خشک، آجیل، گیاهان و البته، ادویه جات ترشی جات. بخش عمده ای از پولی که به ساخت آن کمک کرد، از مالیات هایی است که دولت عثمانی بر محصولات مصری وارد کرده است. به همین دلیل نام آن در ترکیه (Misir Sarsi) به معنای «بازار مصر» است. بازار ادویه یکی از محبوب ترین چیزهایی است که می بایست انجام شود و در برخی مواقع روز با گروه های تور بزرگ از کشتی های کروز دوقلو مسخره می شود. سعی کنید قبل از ساعت ۱۱ صبح یا بعد از ظهر بیافتید.

فقط در کنار ورودی اصلی اداری بازار اسپانیایی، ینی کامی (مسجد جدید) است که در سال ۱۶۱۵ آغاز شد و در سال ۱۶۶۳ به پایان رسید – این «جدید» برای استانبول است. ارزش این را داشته باشید که در داخل منطقه در حالی که در منطقه هستید، زیرچشمی نگاه داشته باشید، چرا که داخلی با کاشی کاری و استفاده لیلی از برگ های طلای غنی شده است.

محل سکونت: یینیکامی Meydani، Eminönü

۱۰. قصر Dolmabahçe

قصر Dolmabahçe معروف و پر زرق و برق نشان می دهد اثر روشن از دکوراسیون اروپا و معماری در امپراتوری عثمانی در قرن ۱۹th. ساخته شده توسط سلطان عبدالمشید I در سال ۱۸۵۴، کاخ توپکاپی را به عنوان محل اقامت اصلی سلطنتی جایگزین کرد. باغ های رسمی با چشمه ها، حوضچه های تزئینی و تخت گل پر زرق و برق می شوند، در حالی که در شکوفه های شگفت انگیز و پودر سبک رنسانس ترکیه خیره کننده است. فضای داخلی از عناصر روکو، باروک، نئوکلاسیک و عثمانی، با لوسترهای کریستال ماموت، استفاده از لیبرال از طلا، مبلمان فرانسوی و سقف فرفری خیره کننده است.

محل سکونت: Dolmabahçe Caddesi، Besiktas

سایت رسمی: http://www.millisaraylar.gov.tr/

استانبول – دالمباخچه سارای شرق زمین نقشه زمین

۱۱. کلیسای Chora (Kariye Müzesi)

Chora به معنای «کشور» در یونانی است و این کلیسای زیبا (که در اصل کلیسای سنت نجات دهنده Chora نامیده می شود) در خارج از دیوارهای شهر قدیم قسطنطنیه قرار داشت. اولین کلیسای چورا احتمالا در قرن پنجم ساخته شده است، اما آنچه اکنون می بینید، بازسازی ششم ساختمان است که به طور کامل در قرن نهم نابود شد و از چندین شیوه صیانت از قرن ۱۱ تا ۱۴ میلادی گذشت.

کلیسا (در حال حاضر یک موزه) به درستی شناخته شده جهانی برای موزاییک های قرن بیست و یکم که از لحاظ افسانه ای پر جنب و جوش هستند، تقریبا در دو گلدان و تقریبا در ناف و نقاشی های دیواری و گنبد حفظ می شود. این نمونه های باورنکردنی از هنرپیشه بیزانس، طیف گسترده ای از موضوعات را از جنس مسیح تا داستان عهدجویان پوشش می دهد.

محل سکونت: Kariye Camii Sokak، Edirnekapi

سایت رسمی: http://kariye.muze.gov.tr/en

نقشه کریمه کامی

۱۲. موزه هنرهای ترکی و اسلامی (Türk ve Islam Eserleri Müzesi)

این موزه در قصر ابراهیم میراث، بزرگترین ویزر سلطان سلیمان بزرگ بود و این موزه جذابیت برای همه کسانی است که علاقمند به هنر عثمانی و اسلامی هستند. مجموعه فرش در اینجا نمایش داده می شود و توسط متخصصین نساجی به عنوان بهترین های جهان شناخته می شود. این یک مکان اصلی است که در طول قرن ها قبل از قرار دادن در یک مأموریت خرید برای خرید یک قطعه طبقه خود، یک زیرچشمی نگاهی به آرایه های خیره کننده ای از سبک های فرش ترک (همراه با فرش از قفقاز و ایران) داشته باشید. همچنین سرامیک های سفارشی، خطاطی و نمایشگاه های چوب کنده کاری که از قرن ۹ ام تا قرن نوزدهم می باشد، وجود دارد.

محل: در Meydani Caddesi، Sultanahmet

۱۳. کوچک Aya Sofya (Küçük Aya Sofya)

قبل از اینکه امپراتور جوستینیک آیه سوفیا را بسازد، او باید آزمایش کند که آیا ساختمان به صورت ساختاری کار خواهد کرد یا خیر، او این نخستین نسخه کوچک را ساخت. نام اصلی آن کلیسای سرجیوس و باکوس بود، اما معماری آشکار معماری با Aya Sofya منجر به نام مستعار بلند آن شد که عنوان رسمی این ساختمان شد. در عهد عثمانی، کلیسا به یک مسجد تبدیل شد و امروز همچنان به عنوان یک مسجد کار می کند. اگر چه نسبت آن به عنوان دیگران در استانبول غرورآمیز نیست، اما این ساختمان به زیبایی بازسازی شده است و ارزش دیدن آن را دارد.

پیاده روی در اینجا، کوچه های باریک پایین که با ساختمان های قدیم عثمانی پر شده است – بعضی از آنها به خوبی بازسازی شده اند و دیگران از بین رفته اند و به آرامی از مرکز سلطان مهمتان می گذرند. وقت آن رسیده است تا یک لیوان چای در باغ صلح آمیز Little Aya Sofya برای نگه داشتن شما برای سوء استفاده های بیشتر از گشت و گذار داشته باشید.

محل سکونت: Küçük Aya Sofya Caddesi، Sultanahmet

۱۴. انتخاب ریاست مسجد مسجد الاقصی

شاید مسجد ترین و زیباترین مسجد در استانبول، مسجد مسجد جامع مسکونی در نزدیکی پانل کاشی های برجسته Iznik در شهر است. مسلما مسجد آبی ممکن است تمام شکوه را به دست بیاورد، اما اینجا – پوشش دیوارهای حیاط بیرونی و داخلی خود را مسجد – که بهترین نمونه هایی از این کاشی های رنگارنگ دست ساز را در بلوز، قرمز و سبز پیدا می کنید. حتی بهتر از آنکه کمتر شناخته شود، شما احتمالا قادر خواهید بود آنها را تحسین کنید بدون آنکه مجبور باشید با هر جمعیتی مبارزه کنید. پیدا کردن مسجد به سرگرم کننده می افزاید، به طوری که آن را یک خط لاغر با غذا های بازار و همیشه با شلوغ با زندگی، در نزدیکی بازار ادویه سرپا نگه داشتن.

محل: Hasircilar Caddesi، Eminönü

۱۵. ییدیکول قلعه (Yedikule Hisari)

اگر چه این کمی از یک قطار در قطار حومه ای برای رفتن به Yedikule، این قلعه فرمانده به خوبی به ارزش آن است. ساخته شده در قرن پنجم توسط امپراتور Theodosius II، قلعه ساخته شده است بخش جنوبی دیوار دفاعی کنستانتینپول. قوس ماموت (در اواخر دوره بیزانس مسدود شده) به عنوان Porta Aurea (دروازه طلایی) شناخته می شد و درب ها در طلا قرار داشتند. هنگامی که عثمانیها شهر را فتح کردند، از قلعه برای دفاع و بعدها به عنوان یک زندان و محل اعدام استفاده کردند.

Yedikule در سال های اخیر بازسازی شده است و شما می توانید به بالای میدان بپردازید تا دیدگاه های فوق العاده در کنار مرمره را ببینید.

محل سکونت: Yedikule Sokak، Yedikule

۱۶. Galata Tower

این برج Genoese در قرن چهاردهم ساخته شده است و یکی از نشانه های قابل شناسایی استانبول است. از بالکن بالا، آسانسور یا پله ها را برای دیدگاه های پانورامای عالی بر روی شهر بیابید. با این حال، توجه داشته باشید که این یک چشم انداز فوق العاده است، بنابراین به زودی آماده می شود و آماده باشید که صبر کنید.

محل سکونت: Bankalar Caddesi، Karaköy

۱۷. موزه فرش

برای بسیاری از مردم، سفر به استانبول بدون حداقل یک سفر به فروشگاه فرش کامل نیست. قبل از اینکه بخاری خود را به خانه بیاورید، به اینجا سر بزنید تا اطلاعات بیشتری در مورد میراث باور نکردنی و هنرمند فرش ها پیدا کنید. سه ساختمان در یکی از ساختمان های بیرونی مجتمع «آیا صوفا» قرار دارد که در آن از طریق تاریخچه فرش ترکیه و آرایه های خیره کننده ای از نقوش و سبک های مختلف از نقاط مختلف کشور به راه می افتد. آن را به عنوان فرش ترکی خود ۱۰۱ فکر کنید.

۱۸. استانبول مدرن

استانبول صرفا در مورد گشت و گذارهای تاریخی، این گالری هنری به طور کامل به پایان می رسد مجموعه ای گسترده از هنر مدرن ترکیه با تقویم همیشه در حال تغییر از نمایشگاه، میزبانی هر دو هنرمندان محلی و بین المللی در طول سال است. این بهترین مکان در شهر است تا انگشت خود را روی پالس صحنه هنر معاصر ترکیه قرار دهد. گالری ها به طور موقت در یک ساختمان تاریخی Beyoglu برگزار می شوند، در حالی که آنها منتظر اتمام خانه جدید دائمی این موزه هنر در Karaköy هستند.

۱۹. مسجد فاطه

ولسوالی فتیح به این مسجد مهم ساخته شده توسط سلطان محمد متخلف که در نهایت شکستن دیوارهای قسطنطنیه، پایان دادن به دوران بیزانس بود. ساخته شده در بالای تپه، بنابراین گنبد و مناره های متعدد خود را در بالای منطقه افزایش می یابد، این ساختمان به شدت تحمیل می کند. این اولین ساختمان مسکونی بزرگ امپریالیستی استانبول و همچنین محل نگهداری آرامگاه سلطان محمت است که ساختمان مهم تاریخی و محل زیارتگاه محبوب مردم محلی است.

محل سکونت: Fevzi Pasa Caddesi، Fatih

موزه Pera

معروف ترین گالری هنری استانبول، موزه پرایا دوست داشتنی است که در آن، هنرهای معاصر به یکی از بهترین مجموعه های نقاشی دوران عثمانی در جهان می نگرد. بهعلاوه هنر، زمان را برای گذر از بقیه مجموعه خود که شامل مقدار زیادی سرامیک همراه با اشیاء دوره دیگر عثمانی است، زمان میبرد. برنامه نمایشگاه ها به طور مرتب تغییر می کند اغلب برخی از بزرگترین نام های جهان هنر را نشان می دهد.

۲۱. Istiklal Caddesi و Taksim

Istiklal Caddesi، پیاده رو (خیابان مستقل)، یک خیابان مدرن شلوغ مدرن است که دارای تعداد زیادی رستوران و کافه است. پایین تر از خیابان را می توان با گرفتن قدیمی ترین راه آهن زیرزمینی در نزدیکی Galata Bridge، Tünel، ساخته شده در سال ۱۸۷۵. ساخته شده است در سال ۱۸۷۵. همچنین یک طرمای بسیار معروف قدیمی که در طول آن تا میدان Taksim در بالا اجرا می شود از تپه از میدان تاکسیم، Cumhuriyet Caddesi مشغول به کار با هتل ها، مغازه ها، رستوران ها و بالا بردن است. در سمت شرق جاده، درست بعد از میدان، پارک Maçka است که در محل موزه نظامی جالب است.

منطقه اطراف ایستیکال کادسسی، خانه های بسیاری از کلیساها و ساختمان های کنسولگری قدیمی با نما براق است. موزه بی گناهی اورهان پاموک نیز در این نزدیکی هست. پاموک یکی از معروف ترین نویسندگان ترکیه و برنده جایزه نوبل ادبیات است. این موزه مفهومی-هنری بر اساس موضوع رمان «موزه بی گناهی» است و تجربهای جالب، جادویی و جادویی جوی است.

۲۲. Üsküdar

ساحل آسیا استانبول به راحتی توسط کشتی از Eminönü داک در سراسر بسفر می رسد. در جزیره ای نزدیک ساحل آسیای میانه Kiz Kulesi ۳۰ متر (برج خیمه) است. Üsküdar به طور سنتی به عنوان Scutari شناخته شده و دارای برخی از مساجد قدیمی قدیمی، خطوط پیچ و تاب و خانه های چوب قهوه ای فرسوده (به خصوص بین حوض کشتی و گورستان بزرگ).

شهر که در دوران قدیم به عنوان کریسپولیس شناخته شده بود، یکی از قدیمی ترین مراکز یونان در بوسورس بود. این امر بسیار بیشتر از فاتحان خارجی به حمله به کنستانتینپول، با وضعیت دفاعی و دیوارهای قوی آن، در معرض حملات قرار گرفت، اما توانست از موقعیت در معرض آن از مزایای اقتصادی بهره بگیرد – تا سال ۱۸۰۰، پایان مسیرهای کاروان بود که گنجینه های شرق به قسطنطنیه و بعد از آن به اروپا. از اهداف ویژه ای که در این جا به چشم می خورد، مسجد میریماله سلطان است که توسط سلیمان معروف در سال ۱۵۴۷ میلادی برای دخترش میرمیرا و مسجد ینی والید ساخته شده و در قرن ۱۸ میلادی توسط سلطان احمد سوم ساخته شده است.

در استانبول برای گشت و گذار کجاست؟

اگر قصد دارید که جاذبه های گردشگری برتر استانبول را ببینید، ساده ترین مکان برای پایه گذاری خود، Sultanahmet است، شهر قدیمی استانبول که یک قدم کوتاه از تمام جاذبه های تاریخی مهم شهر است. مسجد آبی، کاخ Topkapi و Aya Sofya در ۵ دقیقه پیاده روی می کنند و بسیاری از هتل ها در این منطقه دارای منظره ای از این ساختمان ها و همچنین از بسفر از تراس های پشت بام هستند. خط تراموا از طریق سلطان مهد عبور می کند و حمل و نقل عمومی فراوان است و این منطقه را با سایر جاذبه های توریستی در محدوده وسیع تر متصل می کند.

راهنمای سفر به استانبول ترکیه
راهنمای سفر به استانبول ترکیه

یکی دیگر از مکان های محبوب برای اقامت در سراسر پل گالاتا در مناطق Beyoglu و Taksim است. اینها مناطق سرگرمی پر جنب و جوش در مرکز استانبول مدرن هستند.

در زیر برخی از هتل های دارای امتیاز بالا در مکان های مناسب برای گشت و گذار هستند:

  • هتل های لوکس: در یک ساختمان قرن نیکوکالیک ترکیه، چهار سالن هتل با استقبال بی نظیر استانبول در سلطاناهمت تنها ۵ دقیقه از مسجد آبی، کاخ Topkapi و حجای سوفیا فاصله دارد. بوتیک هتل سفیدپوست استانبول نیز در سبک عثمانی تزئین شده است و همچنین دارای چندین دقیقه از این جاذبه های مهم تاریخی است. Grand Hyatt استانبول برای کسانی که ترجیح می دهند در نزدیکی فعالیت سرگرمی در Taksim قرار گیرند، تنها چند دقیقه پیاده روی از میدان Taksim می باشد.
  • هتل های میان رده: هتل Orient Express در سبک استعماری ظریف، گزینه ای عالی در اوقات فراغت است که در فاصله نزدیک از جاذبه های تاریخی سلطان مهد و ایستگاه قطار Sirkeci است. همچنین در محل اصلی سلطان محمدی هتل Osmanhan با منظره زیبای بسفر است. در قلب Taksim، Mercure Istanbul Taksim آسایش معاصر نزدیک به میدان Taksim و خیابان Istiklal، یکی از معروف ترین خیابان های خیابان شهر، با کافه ها، بوتیک ها و کتاب فروشی ها قرار دارد.
  • Budget Hotels: اگر شما در حال سفر با بودجه هستید، هتل Alp یک بوتیک کوچک است که ارزش قیمتی در قلب سلطان مهمتان دارد و پر از جذابیت قدیمی است. چند دقیقه از مسجد آبی، Peninsula هتل و هتل جذاب Apricot دیگر هتل های ارزان قیمت در مکان های مناسب نزدیک به تمام سایت های تاریخی هستند.

نکات و تورها: چگونه بیشترین بازدید شما را به استانبول انجام دهید

  • کاوش در شهر: اگر تنها یک یا دو روز برای گشت و گذار کنار گذاشته اید، تور استانبول را در یک روز گشت و گذار کنید. این تور پیاده روی شما را تضمین خواهد کرد که مهمترین جاذبه ها از جمله کاخ توپکاپی، حجاب سوفیا، مسجد آبی و بازار بزرگ و همچنین دیگران را ببینید. این تور گروه کوچکی است که به ۱۴ نفر محدود است و شامل وانت و تخلیه هتل، یک ناهار سنتی و ورود به سایتها می باشد.

اگر زمان بیشتری در شهر دارید یا اگر به طور مستقل از این سایت ها علاقه مند هستید، تور استانبول بزرگراه هپ-آن هاپ-اف تور را بگیرید. این یک اتوبوس دوبلک سنتی است که در سایت های اصلی متوقف می شود و به شما امکان می دهد با سرعت خود به شهر سفر کنید. این نیز یک راه عالی برای آشنا شدن با طرح کلی شهر است. بلیط ها ۲۴ یا ۴۸ ساعت معتبر است.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

تجربه

  • تجربه فرهنگ سنتی: اگر وقت خود را برای نمایش گذاشته اید، باید یک عملکرد دیرویوز سر و صدا داشته باشید. این تجربه منحصر به فرد بودن رقص مراسم یونسکو است. خرید بلیط پیشنهادی برای Whirling Dervish Show، در تئاتر رقص معروف Hodjapasha برگزار می شود.
  • یک سفر روزانه: یکی از محبوب ترین سفرهای روزانه استانبول، سفر به جنگ های جنگلی Gallipoli است. سفر روزانه Gallipoli Day از استانبول شامل وانت و تخلیه هتل، هزینه ورود، ناهار و راهنمای حرفه ای است. گالپیلی صحنه جنگ های شدید در طول جنگ جهانی اول در میان ترکان عثمانی و نیروهای استرالیا و نیوزیلند بود.
  • سر به دریا: برای یک شگفت انگیز، اوقات فراغت بعد از ظهر بر روی آب، تنگه بسفر و دریای سیاه دریایی را از استانبول. این کروز ۵. ۵ ساعته با ناهار، راهنمای و هتل وانت و دفن همراه است. مهمان ها قبل از رفتن به تنگه بسفر برای دیدن غواصی های باستانی و خورشید، مناظر و سایت ها به برخی از غذاهای خوشمزه ترکیه در قایق لذت خواهند برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *