علائم نارسایی قلبی چیست؟ انواع نارسایی قلب و درمان گیاهی آن

علائم نارسایی قلبی چیست؟

اگر نارسایی قلبی دارید، ممکن است هیچ نشانه ای نداشته باشید یا علائم ممکن است از خفیف تا شدید باشد. علائم می تواند ثابت باشد و یا می تواند متغییر باشد. علائم نارسایی قلب مربوط به تغییراتی است که در قلب و بدن اتفاق می افتد و شدت آن بستگی به اینکه قلب شما ضعیف است.

علائم نارسایی قلبی چیست؟ انواع نارسایی قلب و درمان گیاهی آن
علائم نارسایی قلبی چیست؟ انواع نارسایی قلب و درمان گیاهی آن

علائم نارسایی قلبی عبارتند از:

  • ریه های پر شده یک قلب ضعیف باعث ایجاد مایع در ریه ها می شود. این می تواند موجب تنگی نفس با ورزش یا دشواری تنفس در حالت استراحت یا خوابیدن در رختخواب شود. احتقان ریه همچنین می تواند باعث خشکی، هک شدن سرفه و یا خس خس شود.
  • مایع و احتباس آب یک قلب ضعیف کم خون را به کلیه های خود می کشد و موجب ماندگاری مایع و آب می شود و در نتیجه مچ پا، پاها و شکم (به نام ادم) و افزایش وزن افزایش می یابد. این همچنین می تواند موجب افزایش نیاز به ادرار در طول شب به عنوان بدن شما در تلاش برای از بین بردن این مایع اضافی. نفخ شدن در معده ممکن است سبب از دست دادن اشتها یا تهوع شود.
  • سرماخوردگی، خستگی و ضعف. خون کمتر به اندام و عضلات اصلی شما را خسته و ضعیف می کند. خون کمتر به مغز می تواند موجب سرگیجه یا سردرگمی شود.
  • ضربان قلب سریع یا نامنظم. قلب به سرعت به پمپ خون کافی به بدن ضربه می زند. این می تواند یک ضربان قلب سریع یا نامنظم ایجاد کند. ضربان قلب نامنظم نیز ممکن است به عنوان قلب ضعیف تر تبدیل شود.

اگر نارسایی قلبی دارید! ممکن است یکی یا همه این علائم را داشته باشید یا ممکن است هیچ کدام از آنها وجود نداشته باشد. علاوه بر این، علائم شما ممکن است مربوط به اینکه قلب شما ضعیف است؛ ممکن است نشانه های زیادی داشته باشید ولی ممکن است عملکرد قلب شما کمی تضعیف شود. یا ممکن است یک قلب شدیدا آسیب دیده داشته باشید اما علائم کمی دارد.

 

چگونه می توان علائم نارسایی قلبی را کاهش داد؟

برای کاهش نشانه های نارسایی قلبی:

حفظ تعادل مایع

پزشک شما ممکن است از شما بخواهد که میزان مایعاتی که می خورید یا بخورید و چند بار به حمام برسید، ثبت کنید. به یاد داشته باشید، بیشتر سیال شما در رگ های خونی خود حمل می کنید، سخت تر قلب شما باید برای پر کردن مایع اضافی از طریق بدن خود کار کند. محدود کردن مصرف مایع به میزان کمتر از دو لیتر در روز کمک به کاهش بار کاری قلب و جلوگیری از تکرار نشانه ها خواهد شد.

محدود کردن مقدار نمک (سدیم) که می خورید محدود کنید.

در صورت نیاز، وزن خود را کنترل کنید و وزن خود را کاهش دهید.

بدانید وزن خود را «خشک «یا » ایده آل«چیست. این وزن شما بدون مایع اضافی است. هدف شما این است که وزن خود را در عرض چهار پوند وزن خشک خود حفظ کنید. هر روز، ترجیحا صبح، در لباس مشابه، بعد از ادرار کردن، اما قبل از غذا خوردن و در یک مقیاس همان، خود را وزن کنید. وزن خود را در یک دفتر خاطرات یا تقویم ثبت کنید. اگر در یک روز ۲ پوند در روز یا ۵ پوند در یک هفته بدست آورید، با پزشک خود تماس بگیرید. پزشک ممکن است بخواهد داروهای خود را تنظیم کند.

نظارت بر علائم خود:

نظارت بر علائم خود را اگر علائم جدید یا علائم شما بدتر می شود، با پزشک خود تماس بگیرید. منتظر نشانه های خود نباشید تا شدید باشید که نیاز به درمان اضطراری دارید.

چگونه کلسترول خون را کاهش دهیم؟

مصرف داروهای خود را به عنوان تجویز کنید:

مواد مخدر برای بهبود توانایی قلب شما برای پمپ کردن خون، کاهش استرس بر قلب، کاهش پیشرفت نارسایی قلبی و جلوگیری از احتباس مایع استفاده می شود. بسیاری از داروهای ضد قلب برای کاهش هورمون های مضر استفاده می شوند. این دارو باعث ایجاد رگ های خونی شما می شود (به این ترتیب فشار خون خود را کاهش می دهد).

 

همچنین ببینید

نارسایی قلب

نارسایی قلب چیست؟ تشخیص،علایم و درمان نارسایی قلب

اصطلاح ” نارسایی قلب ” ممکن است باعث شود که فکر کنید قلب شما قصد دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *