آستیگماتیسم چیست؟ علائم و درمان آستیگماتیسم را بیشتر بشناسیم

آستیگماتیسم چیست؟ این یک کلمه بزرگ است، اما به سادگی این معنی است که چشم شما به طور کامل دور نیست. تقریبا همه ما آن را تا حدودی داریم.

یک چشم معمولی مانند یک توپ کاملا دور شکل می گیرد. نور به آن میچرخد و به طور مساوی خم می شود که به شما یک دید روشن می دهد؛ اما اگر چشم شما بیشتر شبیه یک فوتبال یا پشت قاشق شکل باشد، نور در یک جهت بیشتر از دیگری می شود. این به این معنی است که تنها بخشی از یک جسم در فوکوس است. اشیاء در فاصله ممکن است تار و تیز باشند. پزشک چشم به راحتی با عینک، تماس یا جراحی رفع می شود.

آستیگماتیسم چیست
آستیگماتیسم چیست

چه چیزی باعث آن می شود؟

این کاملا طبیعی است و اکثر مردم با آن متولد می شوند. ما علت دقیق را نمی دانیم. شما همچنین می توانید آن را پس از آسیب چشم، بیماری چشم یا جراحی دریافت کنید. اسطوره ای وجود دارد که می توانید آن را دریافت کنید، اگر شما در نور کم خوابیده یا به تلویزیون نزدیک می شوید، اما این درست نیست.

 

علائم آستیگماتیسم چیست؟

بینایی مبهم شما ممکن است آن را به خستگی یا چرت زدن گچ، اما این نشانه اصلی آستیگماتیسم است. اگر نمیتوانید به وضوح ببینید، یک معاینه چشم را برای پیدا کردن منبع مشکلات خود برنامه ریزی کنید.

آستیگماتیسم چگونه تشخیص داده می شود؟

شما یک معاینه کامل چشم خواهید داشت. پزشک شما همچنین ممکن است یک مشکل دیگر را پیدا کند – شما می توانید کوتاه یا دور چشم باشد. از آنجا که علائم آستیگماتیسم به آهستگی اتفاق می افتد، اگر متوجه تغییراتی در بینایی خود شوید، باید به پزشک چشم مراجعه کنید.

چگونه آستیگماتیسم درمان می شود؟

تقریبا تمام موارد را می توان با عینک یا مخاطبین اصلاح کرد؛ اما اگر فقط یک آستیگماتیسم کوچک دارید – پزشک ممکن است به عنوان یک درجه به آن مراجعه کند و شما مشکل دیگر بینایی نداشته باشید، ممکن است به آنها نیاز نداشته باشید.

آستیگماتیسم نامنظم به مراتب کمتر رایج است و با مشکلات قرنیه خود، قسمت جلویی چشم ارتباط دارد. یکی از رایجترین موارد، کراتوکونوس است که در آن قرنیه معمولی شما به شکل مخروطی شکل می گیرد.

آب مروارید چیست؟

دو روش برای سطوح مشترک آستیگماتیسم وجود دارد:

لنز های اصلاحی. این به معنی عینک یا تماس است. اگر شما آستیگماتیسم داشته باشید، پزشک شما احتمالا نوع خاصی از لنزهای نرم افزاری نامیده می شود که به نام toric است. آنها را می توان برای خم کردن نور بیشتر در یک جهت از دیگران ساخته شده است. اگر مورد شما شدیدتر باشد، ممکن است با یک لنز فشرده با گاز قابل نفوذ تماس بگیرید. پزشک چشم شما متوجه خواهد شد که کدام یک بهترین است برای شما.

جراحی انکساری این عمل جراحی لیزر تغییر شکل قرنیه شما است. بیش از یک نوع وجود دارد، بنابراین دکتر شما به شما کمک خواهد کرد که یکی از موارد مناسب را انتخاب کنید. شما نیاز به داشتن چشم های سالم بدون مشکلات شبکیه یا زخم های قرنیه دارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *