سرطان پستان علائم و درمان سرطان سینه با گیاهان دارویی و طب سنتی

علائم سرطان پستان چیست؟

علائم و نشانه های سرطان پستان عبارتند از:

 یک توده یا ضخیم شدن در داخل یا نزدیکی سینه یا زیر آرنج که از طریق چرخه قاعدگی ادامه می یابد

 توده یا توده ای که ممکن است به اندازه یک نخود کوچک باشد.

  •  تغییر در اندازه، شکل یا کانتور سینه
  •  تخلیه مایع خون یا مایع روشن از نوک پستان
  •  تغییر در احساس یا ظاهر پوست بر روی سینه یا نوک پستان (کمرنگ، پیکر، شکم و یا ملتهب)
  •  قرمزی پوست روی سینه یا نوک پستان
  •  ناحیه ای است که به طور واضح از هر منطقه دیگری در هر سینه متفاوت است
  •  یک منطقه سخت سخت مانند سنگ مرمر زیر پوست

این تغییرات ممکن است در طی یک آزمایش پستان یافت شود.

سرطان سینه - سرطان پستان

سازمان های پزشکی در مورد توصیه های خودمعیار سینه موافق نیستند که گزینه ای برای زنان است که از ۲۰ سالگی خود شروع می کنند. پزشکان باید در مورد مزایا و محدودیت های خودآزاری پستان با بیماران خود صحبت کنند.

انواع سرطان پستان

سرطان پستان مثبت گیرنده هورمون

حدود ۸۰٪ از همه سرطان های پستان “ER مثبت است است که به این معنی است که سلول های سرطانی در پاسخ به هورمون استروژن رشد می کنند. حدود ۶۵٪ از اینها نیز مثبت هستند. آنها در پاسخ به هورمون دیگری، پروژسترون رشد می کنند.

 

اگر سرطان سینه شما دارای تعداد قابل توجهی از گیرنده ها برای هر دو استروژن یا پروژسترون است، آن را هورمون گیرنده مثبت است.

تومورهایی که ER / PR مثبت هستند بیشتر احتمال دارد که به درمان هورمون پاسخ دهند نسبت به تومورهایی که ER / PR منفی هستند.

 

شما ممکن است پس از عمل جراحی، شیمی درمانی و پرتودرمانی به پایان برسد. این درمان ها می تواند به جلوگیری از بازگشت بیماری توسط مسدود کردن اثرات استروژن کمک کند. آنها این کار را در یکی از چندین روش انجام می دهند.

 داروهای تاموکسیفن (Nolvadex، Soltamox) به جلوگیری از بازگشت سرطان توسط مسدود کردن گیرنده های هورمونی کمک می کند و مانع از اتصال هورمون ها به آنها می شود. گاهی اوقات پس از درمان اولیه برای سرطان پستان تا ۵ سال طول می کشد.

 یک دسته از داروهایی که مهار کننده های آروماتاز ​​نامیده می شوند، در واقع تولید استروژن را متوقف می کنند. این شامل آناستازول (Arimidex)، معجزه آسئومنت (Aromasin) و لتروزول (Femara) است. آنها فقط در زنان که قبلا یائسگی را تجربه کرده اند استفاده می شود.

 

 مهارکننده های CDK ۴/۶ پالبوسیلیکوب (ایبرن) و ریبوسیلیکوب (کیس کیلی) گاهی با مهارکننده های آروماتاز ​​در زنان مبتلا به نوع خاصی از سرطان پیشرفته پستان که از یائسگی گذر کرده اند، استفاده می شود. Abemaciclib (Verzenio) و Palbociclib گاهی اوقات می توانند با فورستورنت هورمون درمانی (Faslodex) استفاده شوند.

سرطان پستان HER۲ مثبت است

 

در حدود ۲۰ درصد از سرطان های پستان، سلول ها پروتئین HER۲ نامیده می شوند. این سرطان ها تهاجمی و سریع رشد می کنند.

برای زنان مبتلا به سرطان مثبت HER۲ مثبت، داروهای ترافسوآموب (Herceptin) نشان داده شده است که به طور چشمگیری خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. این درمان استاندارد برای دادن این دارو همراه با شیمی درمانی پس از جراحی برای افراد مبتلا به سرطان سینه است که در مناطق دیگر گسترش یافته است. همچنین می تواند برای سرطان پستان در مرحله اولیه استفاده شود؛ اما یک خطر کوچک اما واقعی برای آسیب قلب و آسیب احتمالی ریه وجود دارد. دانشمندان هنوز در حال بررسی این است که چه مدت زنان باید این دارو را برای بزرگترین مزایا مصرف کنند.

 داروهای دیگر، لیپاتینیب (تیکرب)، اغلب به شما داده می شود، اگر تستوساوماب کمک نکرد. Ado-trastuzumab emtansine (Kadcyla) می تواند پس از ترازواتوماب و یک دسته از داروهای شیمیایی به نام taxanes که معمولا برای درمان سرطان پستان استفاده می شود، داده شود.

 پروتوزومب (پروت) را می توان با داروهای تراسیوامام و سایر داروهای شیمی درمانی برای درمان سرطان پستان پیشرفته مورد استفاده قرار داد. این ترکیب همچنین می تواند قبل از عمل جراحی برای درمان سرطان اولیه سرطان انجام شود. در یک مطالعه، ترکیبی از دو دارو نشان داد که زندگی را گسترش می دهد.

سرطان پستان سه گانه منفی

برخی از سرطان های پستان – بین ۱۰٪ تا ۲۰٪ – به عنوان «سه گانه منفی» شناخته می شوند، زیرا آنها گیرنده های استروژن و پروژسترون ندارند و پروتئین HER۲ را بیش از حد بیان نمی کنند. بسیاری از سرطانهای سینه مرتبط با ژن BRCA۱ سه برابر منفی هستند.

این سرطان ها به طور واضحی به شیمی درمانی پس از جراحی پاسخ می دهند؛ اما سرطان تمایل به بازگشت دارد. تا کنون هیچ درمان هدفمند برای پیشگیری از سرطان در زنان مبتلا به سرطان پستان منفی سه گانه ایجاد نشده است. کارشناسان سرطان در حال تحقیق در مورد چند راهبرد امیدوارکننده در زمینه سرطان سه گانه منفی پستان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *