سلبرکس (Celebrex) یا سلوکسیب چیست؟ عوارض و موارد مصرف

سلبرکس (Celebrex) یا سلوکسیب  یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است، به ویژه بازدارنده COX-2 که درد و تورم (التهاب) را کاهش می دهد. این دارو برای درمان آرتریت ، درد حاد و درد قاعدگی و ناراحتی استفاده می شود. تسکین درد و تورم ارائه شده توسط این دارو به شما کمک می کند تا بیشتر از فعالیت های روزانه خود را انجام دهید.

سلبرکس (Celebrex) یا سلوکسیب چیست؟
سلبرکس (Celebrex) یا سلوکسیب چیست؟

اگر در معرض یک بیماری مزمن مانند آرتریت هستید ، از درمان خود با داروهای غیر دارویی و / یا استفاده از داروهای دیگر برای درمان درد خود بپرسید. همچنین به بخش هشدار مراجعه کنید.

این دارو با مسدود کردن آنزیم بدن شما باعث پروستاگلاندین می شود . کاهش پروستاگلاندین ها باعث کاهش درد و تورم می شود.

چگونه از سلبرکس (Celebrex) استفاده کنید

قبل از شروع استفاده از سلبرکس (Celebrex) یا سلکوکسیب، هر بار که دوباره پر کنید، راهنمای راهنمای دارویی ارائه شده توسط داروساز خود را بخوانید. اگر سوالی دارید، از دکتر یا داروساز خود بپرسید.

این دارو را به صورت روتین توسط پزشک خود بگذارید، معمولا یک بار یا دو بار در روز. برای کاهش احتمال ناراحتی معده ، این دارو بهتر است با غذا مصرف شود. دوز براساس وضعیت پزشکی شما و پاسخ به درمان است. این دارو را در کمترین دوز موثر و فقط برای مدت زمان تجویز کنید (همچنین به بخش هشدار مراجعه کنید).

این دارو را با یک لیوان آب کامل (۸ اونس یا ۲۴۰ میلی لیتر) مصرف کنید، مگر اینکه دکتر شما را به سوی دیگر هدایت کند. حداقل ۱۰ دقیقه پس از مصرف این دارو نگذارید.

استئوآرتریت یا آرتروز چیست؟

برای مقابله با شرایط خاص (مانند آرتریت)، قبل از اینکه بتوانید از مزایای کامل استفاده کنید، این دارو را به طور منظم مصرف کنید تا دو هفته طول بکشد.

اگر سلبرکس (Celebrex) را بر اساس مورد نیاز مصرف کنید (نه در یک برنامه منظم)، به یاد داشته باشید که داروهای درد بیشتر بهتر عمل می کنند اگر از اولین علائم درد استفاده می شود. اگر صبر کنید تا درد بدتر شود، ممکن است دارو نیز کار کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *