آموکسی سیلین و درمان عفونت ها | عوارض و موارد مصرف آموکسی سیلین

آموکسی سیلین برای درمان طیف گسترده ای از عفونت های باکتریایی استفاده می شود . این دارو یک آنتی بیوتیک نوعی پنی سیلین است . اون با توقف رشد باکتری ها کار می کند.

این آنتی بیوتیک فقط عفونت های باکتریایی را درمان می کند. این کار برای عفونت های ویروسی (مانند سرماخوردگی ، آنفولانزا) کار نخواهد کرد. با استفاده از هر آنتی بیوتیک زمانی که لازم نیست، می تواند آن را برای عفونت های آینده کار کند.

آموکسی سیلین و درمان عفونت ها
آموکسی سیلین و درمان عفونت ها

آموکسی سیلین همچنین با سایر داروها برای درمان زخم معده و روده ای که توسط باکتری H. pylori ایجاد می شود و برای جلوگیری از بازگشت زخم ها استفاده می شود.

نحوه استفاده از آموکسی سیلین

این داروها را با دهان یا بدون غذا طبق دستور پزشک خود انجام دهید، معمولا هر ۸ یا ۱۲ ساعت است. دوز براساس وضعیت پزشکی شما و پاسخ به درمان است.

در حالی که از این دارو استفاده می کنید، مایعات زیادی بخورید مگر اینکه پزشک به شما در غیر این صورت به شما بگوید.

برای بهترین اثر، این آنتی بیوتیک را در فاصله زمانی مناسب قرار دهید. برای کمک به شما به یاد داشته باشید، هر روز این دارو را در همان زمان (ها) مصرف کنید.

سلبرکس (Celebrex) یا سلوکسیب چیست؟

این دارو را ادامه دهید تا مقدار کامل تجویز شده تمام شود، حتی اگر بعد از چند روز علائم ناپدید شوند. متوقف کردن این دارو در ابتدا ممکن است به رشد باکتری ادامه دهد که ممکن است منجر به بازگشت عفونت شود.

اگر وضعیت شما همچنان ادامه پیدا کند یا بدتر شود، به پزشک خود بگویید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *