بانک خون بند ناف چیست؟ درمان بیماری ها با بند ناف نوزاد

بانک خون بند ناف به مراکزی گفته می شود که بند ناف را نگهداری میکنند و حتی اگر آنها را در رحم مادران تغذیه می کنند، پس از رسیدن به جهان، بند ناف و جفت توجه کمتری می شود؛ اما پیشرفت های پزشکی به بسیاری از زوج ها دلیل را داده است که این بافت های اغلب تحت تأثیر قرار بگیرند.

بانک خون بند ناف چیست؟ درمان بیماری ها با بند ناف نوزاد
بانک خون بند ناف چیست؟ درمان بیماری ها با بند ناف نوزاد

بانک خون بند ناف چیست؟

باندهای خون بند ناف فرآیند جمع آوری سلول های بنیادی بالقوه نجات دهنده از بند ناف و جفت و ذخیره آنها برای استفاده در آینده است. سلول های بنیادی سلول های نابالغ هستند که می توانند شکل سلول های دیگر را بپذیرند. آنها می توانند برای درمان بسیاری از بیماری ها، از جمله لوسمی ، لنفوم ، کم خونی و برخی از اختلالات سیستم ایمنی استفاده شوند .

اگر به سلولهای خون بند ناف بپردازید، باید قبل از زمان، معمولا حدود دو ماه قبل از تحویل، باید تنظیم کنید. بلافاصله پس از تولد کودک شما یک پرستار یا پزشک خون خون بند ناف و یک قسمت از بند ناف را جمع آوری می کند و اطمینان حاصل می کند که آن را به محل کار، یخ زده و ذخیره می شود.

 

چرا شما می توانید بانک خون بند ناف را انتخاب کنید

شما ممکن است باندهای خون بند ناف را برای هر تعداد دلایل در نظر بگیرید. اگر خانواده شما سابقه ای از بیماری داشته باشد که می تواند با خون بند ناف درمان شود، ممکن است این گزینه را در نظر بگیرید که فرزند شما یا یکی از اعضای خانواده دیگر این شرایط را ایجاد می کند. یا اگر شما فرزند شما بیمار است، حتی اگر سابقه خانوادگی نداشته باشید، ممکن است خون بند ناف را انتخاب کنید. شما همچنین ممکن است برای کمک به دیگر خانواده ها، خون بند ناف را به یک بانک عمومی بفرستید.

محدودیت بانکداری خون بند ناف

اشکال اولیه باندهای بند ناف این است که تنها در موقعیت های بسیار نادر سودمند است. احتمال دارد که یک کودک مبتلا به بیماری که از خون بند ناف به طور مناسب با هم همخوانی داشته باشد، ۱ تا ۲۵۰۰ باشد، گرچه بعضی از کارشناسان معتقدند که حتی کمتر از آن مفید است.

برای درمان بعضی از بیماری ها، سلول های بنیادی از خون بند ناف استفاده می شود. اگر فرزند شما با یک اختلال ژنتیکی متولد شود، خون بند ناف احتمالا دارای همان کد است که در وهله اول مشکل را ایجاد می کند. این نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد برای درمان فرزند شما و یا هر فرد دیگر. سلول های خون بند ناف از یک نوزاد سالم می تواند برای درمان یک کودک بیمار استفاده شود تا زمانی که دو مورد مناسب باشند.

مقدار سلول های بنیادی از تولد یک ساله به اندازه کافی برای درمان یک کودک یا جوان بالغ است. بزرگسالان بالغ معمولا به سلول های بنیادی بیشتری نیاز دارند، در حالی که ممکن است سلول های بنیادی را از بیش از یک تولد ترکیب کنند. علاوه بر این، اثربخشی و ایمنی نگه داشتن خون بند ناف به اندازه کافی برای یک کودک برای تبدیل شدن به یک بالغ ثابت نشده است.

تنظیمات بانکی خون بند ناف

اگر خون را انتخاب کنید، می توانید بانک عمومی یا خصوصی را انتخاب کنید.بانک های دولتی مانند بانک های خون کار می کنند.کمک های خون بند ناف بخشی از ذخایر عمومی می شود.یک رجیستر رایانه پیگیری خون بند ناف موجود را نشان می دهد و تمام موارد موجود برای یک بیمار مشخص را نشان می دهد.

بانک های دولتی برای تأمین اختلالات یا عفونت هایی که می توانند به یک گیرنده منتقل شوند، اهداکنندگان را نمایش می دهند.یک بانک عمومی به احتمال زیاد سابقه پزشکی خانواده را از هر دو شما و پدر فرزندتان خواهش می کند.شما ممکن است یک روز پس از زایمان یک نمونه خون تهیه کنید.کودک شما نیاز به نمونه خون نداشته باشد.

بانک های دولتی برای جمع آوری یا ذخیره خون بند ناف هزینه نمی کنند.

بانک های خصوصی نگهداری سلول های خون بند ناف را در صورت نیاز به فرزند شما یا سایر اعضای خانواده می دهند. بانک های خصوصی به طور کلی ۱۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار برای جمع آوری خون بند ناف در زمان تحویل هزینه می کنند و هزینه ذخیره سالیانه آن را حدود ۱۰۰ دلار می پردازند.

انتخاب یک بانک خون بند ناف

اگر تصمیم می گیرید خون بند ناف را به یک بانک عمومی بفرستید، اگر از باکتری خون بند ناف کار می کند، از بیمارستان یا مراکز خبری درخواست دهید. اگر نه برنامه Donor National Marrow (marrow.org) لیستی از بانک های خون بند ناف را در هر ایالت ثبت کرده است.

اگر می خواهید از یک بانک خون خصوصی استفاده کنید، برای پیدا کردن یک مرکز، به اطلاعات زیر مراجعه کنید.پزشک شما ممکن است اطلاعاتی در مورد بانک های خون بند ناف شخصی در منطقه شما داشته باشد.

  • ثبات مالی: آیا امکانات احتمالا در کسب و کار باقی خواهد ماند؟
  • خط مشی ها: اگر این مرکز از کسب و کار خارج شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟
  • تمرین: آیا تسهیلات تعداد زیادی از نمونه های خون بند ناف را پردازش می کند؟بانک های بزرگ به احتمال زیاد کنترل کیفیت خوب دارند.
  • گزینه ها: چه اتفاقی می افتد اگر شما انتخاب می کنید برای تغییر امکانات و یا اگر شما حرکت می کند؟(اکثر امکانات به صورت محلی قرار نمی گیرند، بنابراین اگر شما حرکت می کنید، لازم نیست که خون بند ناف خود را نیز منتقل کنید.)
  • هزینه: آیا می توانید مبلغ هزینه برای جمع آوری و نگهداری سالیانه را در اختیار داشته باشید؟
  • آیا هزینه های ذخیره سازی در طول زمان افزایش خواهد یافت؟

آموکسی سیلین و درمان عفونت ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *