سوزش پوست سر | علت و درمان سوزن سر با داروی گیاهی و طب سنتی

سوزش پوست سر یکی از مشکلاتی است که دلایل گوناگونی دارد و درمان سوزش سر باید توسط پزشک پوست و مو بررسی شود. سرماخوردگی به روشهای مختلفی از جمله درد مبهم، درد شدید، درد خفیف و درد سوزی توصیف می شود.

سوزش پوست سر | علت و درمان سوزن سر با داروی گیاهی و طب سنتی
سوزش پوست سر | علت و درمان سوزن سر با داروی گیاهی و طب سنتی

حس سوزش بسیار منحصر به فرد و نزدیک به سردرد خوشه است. با این حال، سردرد سینوسی نیز در برخی افراد باعث درد سوزش می شود.

سوزش می تواند در پشت سر، پشت چشم ها، اطراف سینوسها و در سایر قسمتهای سر نیز احساس شود.

تمرکز این مقاله سوزاندن درد، از جمله آنچه باعث احساس سوزش و عناصری از این درد می شود. همچنین در مورد استراتژی های درمان برای سوزش سردرد پشت سر درد و نحوه مقابله با درد سوزش سر در زندگی روزمره است.

علت سردرد چیست؟

سردرد خوشه یک نوع بسیار شدید سردرد است که در یک طرف سر قرار می گیرد و به چرخه می رسد. افرادی که از سردرد خوشه رنج می برند، غالبا درد را که سوزش می کند، توصیف می کند. این نوع احساس سوزش در یک طرف سر و پشت یک چشم قرار دارد.

فشار سینوسی ناشی از عفونت سینوسی ممکن است موجب احساس سوزش شود. همچنین، یک بیماری که به نام نورالژی اکیپیتال شناخته می شود، اعصاب را که از نخاع به سر پوست گسترش می یابد، تاثیر می گذارد و می تواند احساس سوزش در سر داشته باشد. مشکلات عصبی اغلب به خاطر احساس سوزش که از آسیبهای درد، ضربه و سرگیجه متمایز است، سرزنش می شود.

خرید در آمازون

علت سوزش پوست سر

گرچه هیچ چیز در سر آن به معنای سوختن نیست، احساس می تواند از التهاب در قسمت های سینوس که در پشت گونه، پیشانی و بینی وجود دارد، باشد. سوزاندن اصطلاح پزشکی نیست، اما بهترین روش برای توصیف نوع درد است که احساس می کند که سر یک سر در آتش است. احساس سوزش اغلب ثابت است و بدون درمان مناسب به سرعت خود را از دست نمی دهند. احساس سوزش نیز ممکن است نشانه یک بیماری جدی پزشکی مانند تومور باشد.

نکات پیشگیری از سوزش پوست سر

در حالی که هرگونه سردرد را نمی توان پیشگیری کرد، بسیاری از آنها می توانند با اجتناب از عوامل شناخته شده و حفظ سلامت کلی کلی باشند. اگر یک فرد مبتلا به سردرد خوشه تشخیص داده شود توصیه می شود از مصرف الکل، بوی قوی شیمیایی، سیگار کشیدن و تمرین شدید اجتناب کنید.

برای جلوگیری از درد سوزی همراه با سردرد سینوسی، لازم است از عفونتهای سینوسی که منجر به این نوع درد سر می شود جلوگیری شود. این ممکن است شامل شستن دست ها اغلب، گرفتن یک آنفلوآنزا، استفاده از یک مرطوب کننده و ترک سیگار.

داروی سفکسیم (Cefixime) چیست؟

درمان برای سوزش پوست سر

همانطور که با استراتژی های پیشگیری، درمان برای سوزش درد سر متفاوت است بر اساس آنچه باعث می شود آنها رخ می دهد. Vanquish یک داروی ضد درد است که می تواند درد را با انواع مختلف سردرد کاهش دهد. همچنین ممکن است برای ماساژ سر و گردن برای کاهش تنش کمک کند و همچنین یک پد حرارتی برای این مناطق نیز استفاده کند.

داروهای ضد التهابی نیز ممکن است برای کاهش درد سوزی توصیه شوند. راه حل های طبیعی برای امتحان عبارتند از خوردن تعداد انگشت شماری از بادام، اسپری کردن غذا با پودر کاین، استفاده از فلفل سرکه سیب سیب و انجام تمرینات کششی ساده. درد سردرد می تواند احساس غرور ناپذیری داشته باشد، اما ترکیبی از این داروها بدون تجویز یا روش های تهاجمی می تواند تسکین دهنده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *