قرص آپو سیتریزین (apo-cetirizine) چیست؟ قیمت عوارض و موارد مصرف آن چیست

قرص آپو سیتریزین (apo-cetirizine) چیست؟ قیمت عوارض و موارد مصرف آن چیست این دارو حاوی آنتی هیستامین است. به طور معمول، آن را برای خارش یا برای رینیت آلرژیک استفاده می شود. همچنین ممکن است برای درمان زنجبیل استفاده شود. اثرات آن را می توان در عرض ۱ ساعت احساس کرد.

قرص آپو سیتریزین (apo-cetirizine)
قرص آپو سیتریزین (apo-cetirizine)

Cetirizine متعلق به کلاس داروهایی است که به نام آنتی هیستامین های نسل دوم شناخته می شود، به ویژه کلاس آنتاگونیست های گیرنده هیستامین شناخته شده است. برای بزرگسالان و کودکان ۲ سال و بالاتر، آن را برای تسکین علائم مرتبط با آلرژی فصلی از جمله عطسه استفاده می شود؛ خارش بینی و گلو؛ گرفتگی و آبریزش بینی؛ و پاره شدن، چشم قرمز یا خارش. همچنین برای تسکین علائم مرتبط با بیماری های پوستی آلرژیک (مثلا کشاله ران ایدوپاتیک مزمن) مانند پوست خارش دار و کندو استفاده می شود. برای بزرگسالان و کودکان بالای ۱۲ سال، آن را نیز برای تسکین علائم مرتبط با آلرژی های سالم و کندو استفاده می شود.

دستورالعمل ها مصرف قرص آپو سیتریزین (apo-cetirizine)

این دارو معمولا فقط یک بار در روز استفاده می شود. با این وجود، پزشک یا داروساز ممکن است برنامه دیگری را برای شما مناسب تر نشان دهد. به طور کلی، آن را فقط به عنوان مورد نیاز استفاده می شود.

مهم: دستورالعمل های برچسب را دنبال کنید. بیشتر از این محصول استفاده نکنید و یا بیشتر از نسخه تجویز شده. این دارو ممکن است با غذا یا بدون آن مصرف شود.

مصرف الکل ممکن است اثر این محصول را افزایش دهد؛ بنابراین توصیه می شود در هنگام مصرف این دارو از مصرف الکل یا مواد حاوی الکل جلوگیری کنید.

اثرات جانبی قرص آپو سیتریزین (apo-cetirizine)

علاوه بر اقدام مورد نظر، این دارو ممکن است برخی عوارض جانبی ایجاد کند، به ویژه:

  • ممکن است خشکی دهان ایجاد کند؛
  • ممکن است باعث سردرد شود
  • ممکن است باعث خستگی غیرمعمول شود
  • ممکن است موجب خواب آلودگی شود – هنگام رانندگی با احتیاط استفاده کنید.

هر فرد ممکن است به درمان متفاوت واکنش نشان دهد. اگر فکر می کنید این دارو ممکن است باعث عوارض جانبی (از جمله آنهایی که در اینجا توضیح داده شود یا دیگران)، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید. او می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا دارو منبع مشکل است یا خیر.

آمپول نوروبیون (Neurobion) چیست و عوارض و موارد مصرف آن چه می باشد؟

جمع بندی

همانند بسیاری از داروها، قرص آپو سیتریزین (apo-cetirizine) باید در دمای اتاق ذخیره شود. آن را در یک محل امن نگهداری کنید تا در معرض گرما، رطوبت و نور مستقیم مستقیم قرار نگیرد. آن را از دست ندهید. اطمینان حاصل کنید که هر بخش باقی مانده از ایمن است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *