افسردگی در زنان چه علائم و نشانه هایی دارد و راه درمان آن چیست؟

افسردگی در زنان چه علائم و نشانه هایی دارد و راه درمان آن چیست؟ چگونه میتوانیم افسردگی پنهان در زنان را درمان کنیم؟ غم و اندوه واکنش طبیعی به زمان های سخت در زندگی است؛ اما معمولا غم با یک زمان کمی فاصله می گیرد. افسردگی متفاوت است – یک بیماری پزشکی است که ممکن است نشانه های شدید ایجاد کند که می تواند بر احساسات، فکر کردن و انجام فعالیت های روزمره مانند خواب، خوردن یا کار تاثیر بگذارد. افسردگی در زنان نسبت به مردان شایع تر است، احتمالا به دلیل برخی از عوامل بیولوژیکی، هورمونی و اجتماعی که برای زنان منحصر به فرد است.

افسردگی در زنان
افسردگی در زنان

این بروشور شامل یک دید کلی از پنج چیز است که همه باید درباره افسردگی در زنان بدانند. این فقط برای مقاصد اطلاعاتی طراحی شده و نباید به عنوان یک راهنما برای تصمیم گیری پزشکی مورد توجه قرار گیرد. لطفا این اطلاعات را بررسی کنید و با پزشک یا ارائه دهنده خدمات بهداشتی آن را مورد بحث قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد افسردگی، لطفا از وب سایت www.nimh.nih.gov از موسسه ملی بهداشت روان (NIMH) دیدن کنید.

 1.   افسردگی در زنان یک وضعیت پزشکی واقعی است.

افسردگی در زنان یک اختلال خلقی معمول اما جدی است. علائم افسردگی می تواند با توانایی شما در کار، خواب، مطالعه، خوردن و لذت بردن از زندگی شما دخالت کند. اگر چه علل افسردگی هنوز در حال بررسی است، تحقیقات اخیر نشان می دهد که افسردگی به وسیله ترکیبی از عوامل ژنتیکی، بیولوژیکی، محیطی و روانی ایجاد می شود. اکثر افراد مبتلا به افسردگی نیاز به درمان دارند تا احساس خوبی داشته باشند.

شما نمی توانید فقط از افسردگی خارج شوید.

افسردگی در زنان دوستان خوب و یا اعضای خانواده ممکن است سعی کنند به افرادی که افسردگی دارند را به از آن بیرون بکشند «» فقط مثبت «یا» شما می توانید خوشحال تر باشید، اگر فقط سعی می کنید سخت تر؛ اما افسردگی نشانه ای از یک فرد نیست ضعف و یا نقص شخصیت. حقیقت این است که بیشتر افرادی که افسردگی را تجربه می کنند نیاز به درمان دارند تا بهتر شوند.

اگر شما یک دوست یا اعضای خانواده یک زن مبتلا به افسردگی هستید، می توانید حمایت عاطفی، درک، صبر و تشویق را ارائه دهید؛ اما احساسات خود را هرگز نادیده نگیرید. او را تشویق کنید با پزشک خود صحبت کنید و به او یادآوری کنید که با گذشت زمان و درمان، او می تواند احساس خوبی داشته باشد.

اکثر افراد مبتلا به افسردگی نیاز به درمان دارند تا احساس خوبی داشته باشند.

اگر فکر می کنید که ممکن است افسردگی داشته باشید، با قرار دادن یک قرار ملاقات برای دیدن پزشک یا مراقبت های پزشکی خود، شروع کنید. این می تواند یک پزشک اولیه یا یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی باشد که متخصص در تشخیص و درمان بیماری های روانی (مثلا یک روانشناس یا روانپزشک) است. بعضی از داروها و بعضی از شرایط پزشکی مانند ویروس یا اختلال تیروئید می توانند علایم مشابه افسردگی را ایجاد کنند. یک پزشک می تواند این موارد را با انجام امتحان فیزیکی، مصاحبه و آزمایش آزمایشگاه کنار بگذارد. پزشک یا مراقب بهداشتی شما شما را مورد بررسی قرار می دهد و در مورد گزینه های درمان و مراحل بعدی با شما صحبت می کند.

 1. افسردگی در زنان می تواند به معنای واقعی کلمه باشد.

غم و اندوه تنها بخش کوچکی از افسردگی است. در واقع، برخی از افراد مبتلا به افسردگی احساس غم و اندوه نمی کنند. فرد مبتلا به افسردگی نیز ممکن است بسیاری از علائم فیزیکی مانند درد و درد، سردرد، گرفتگی و یا مشکلات گوارشی را تجربه کند. کسی که با افسردگی نیز ممکن است با خواب، بیدار شدن از خواب صبح و خستگی دچار مشکل شود.

اگر حداقل دو هفته به علائم و نشانه های زیر مراجعه کرده باشید، افسردگی در زنان

ممکن است از افسردگی رنج می برید:

 • خلق و خوی غم انگیز، اضطراب، یا خالی
 • احساس ناامیدی یا بدبینی
 • تحریک پذیری
 • احساس گناه، بی ارزش بودن یا بی کفایتی
 • کاهش انرژی یا خستگی
 • سختی خوابیدن، بیداری صبحگاهی یا فراموشی
 • از دست دادن علاقه یا لذت در سرگرمی ها و فعالیت ها
 • حرکت یا صحبت کردن به آرامی
 • احساس بی قرار یا مشکل نشستن هنوز
 • دشواری تمرکز، یادآوری یا تصمیم گیری
 • اشتهای و / یا تغییر وزن
 • افکار مرگ و یا خودکشی و یا تلاش های خودکشی
 • درد یا درد، سردرد، گرفتگی و یا مشکلات گوارشی بدون علت جسمی روشن و یا حتی حتی با درمان

در مورد این علائم با پزشک خود صحبت کنید. صادقانه، روشن و مختصر باشد – پزشک باید بداند که چگونه احساس می کنید. پزشک ممکن است از زمان شروع علائم شما، چه زمانی از زمان وقوع آن، چه مدت طول بکشد، چه زمانی اتفاق می افتد، اگر به نظر می رسد بدتر یا بهتر شده است و اگر آنها را از رفتن یا انجام فعالیت های معمول خود بردارید، بپرسید. ممکن است قبل از بازدید پزشک شما به یادگیری برخی از نکات در مورد علائم شما کمک کند.

 1. انواع خاص افسردگی منحصر به زنان است.

بارداری، دوره پس از زایمان، دوران پیری و چرخه قاعدگی با تغییرات جسمی و هورمونی چشمگیر همراه است. برخی از انواع افسردگی که در مراحل مختلف زندگی یک زن اتفاق می افتد عبارتند از: افسردگی در زنان

اختلال افسردگی قبل از قاعدگی (PMDD)

اکثر افراد با اصطلاح “PMS” یا سندرم پیش از قاعدگی آشنا هستند. خوش خیم و تحریک پذیری در هفته های قبل از قاعدگی بسیار معمول است و علائم معمولا خفیف است؛ اما یک شکل معمولی و معمول تر از PMS وجود دارد که اختلال اختلال ریوی قبل از قاعدگی (PMDD) نامیده می شود. PMDD یک بیماری جدی است که نشانه هایی از قبیل تحریک پذیری، خشم، افسردگی، غم و اندوه، افکار خودکشی، تغییرات اشتها، نفخ، حساسیت به پستان و درد مفصلی یا عضلانی است.

افسردگی پرناتال

بارداری آسان نیست زنان باردار معمولا با بیماری صبحگاهی، افزایش وزن و نوسانات خلقی مواجه هستند. مراقبت از نوزاد نیز چالش برانگیز است. بسیاری از مادران جدید «بلوز کودک» را تجربه می کنند – اصطلاح مورد استفاده برای توصیف احساس نگرانی، ناراحتی، نوسانات خلق و خستگی است. این احساسات معمولا تا حدی خفیف است، در هفته یا دو هفته گذشته و پس از آن به عنوان یک مادر جدید تنظیم می شود که نوزاد را به حال خود رها کند. افسردگی در زنان

افسردگی پس از زایمان افسردگی در حاملگی یا بعد از آن (بارداری بعد از زایمان) است. افسردگی پس از زایمان بسیار جدی تر از «کودک بلوز» است. احساس افسردگی، اضطراب و خستگی شدید که با افسردگی پرناتال همراه است، می تواند فعالیت های روزانه مراقبت های روزانه را برای مادر جدید و یا کودک خود دشوار کند. اگر فکر می کنید افسردگی پس از زایمان دارید، باید با پزشک یا متخصص مراقبت بهداشتی آموزش دیده صحبت کنید. اگر در حین بارداری یا پس از تولد کودک علائم افسردگی را در یک فرد دوست داشتید، او را تشویق کنید که یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی یا بازدید از کلینیک را ببینید.

افسردگی غیر طبیعی

Perimenopause (انتقال به یائسگی) فاز طبیعی در زندگی زن است که گاهی اوقات میتواند به چالش برود. اگر در معرض perimenopause هستید، ممکن است دورههای غیرطبیعی، مشکلات خواب، تغییرات خلقی و گرگرفتگی را تجربه کنید؛ اما این اسطوره ای است که احساس افسردگی «طبیعی» است. اگر با تحریک پذیری، اضطراب، ناراحتی یا از دست دادن لذت بردن در زمان انتقال یائسگی مبارزه کنید، ممکن است دچار افسردگی در دوران یائسگی شوید.

افسردگی هر زن متفاوت است.

افسردگی در زنان و هر زنی که افسرده است، هر نشانه ای را تجربه نمی کند. برخی از زنان فقط چند نشانه را تجربه می کنند. دیگران بسیاری دارند. شدت و فراوانی علائم و طول مدت آنها بسته به فرد و بیماری خاصی متفاوت است. علائم نیز ممکن است بسته به مرحله بیماری متفاوت باشد.

 1. افسردگی را می توان درمان کرد.

حتی موارد شدید افسردگی را می توان درمان کرد. افسردگی معمولا درمان با دارو، رواندرمانی (که در آن یک شخص با یک حرفه ای آموزش دیده در مورد افکار و احساسات خود صحبت می کند، گاهی اوقات به نام «صحبت درمان») و یا ترکیبی از دو. اگر این درمان ها علائم را کاهش ندهند، درمان الکتروشوک (ECT) و سایر روش های تحریک مغزی ممکن است گزینه هایی برای کشف باشد.

به یاد داشته باشید:

  افسردگی در زنان و هر فرد متفاوت است. برای درمان هیچ «اندازه‌ی مناسب» وجود ندارد. ممکن است برخی از محاکمه و خطا برای پیدا کردن درمان که بهترین کار را انجام دهد.

شما می توانید در مورد انواع درمان های افسردگی در وب سایت NIMH (www.nimh.nih.gov) بیشتر بدانید. اگر برای کمک به یافتن یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به کمک نیاز دارید، توصیه های NIMH برای بیماری های روانی (www.nimh.nih.gov/findhelp) ممکن است برای شروع مناسب باشد.

برای اطلاعات اولیه در مورد این و دیگر داروهای روانپزشکی، از www.nimh.nih.gov/health/topics/mental-health- medications بازدید کنید. به وب سایت اداره غذا و دارو مراجعه کنید (www.fda.gov) برای آخرین اطلاعات در مورد هشدارها، راهنماهای داروهای بیمار یا داروهایی که اخیرا تایید شده اند.

 1. دانشمندان موسسه ملی سلامت روان (NIMH) و سراسر کشور به تحقیقات بهداشت روانی زنان اختصاص یافته است.

دانشمندان همچنان به مطالعه افسردگی برای بهبود وضعیت بیماری تشخیص داده شده و درمان می شوند. به عنوان مثال، دانشمندان NIMH در حال حاضر در تلاش هستند تا بدانند که چگونه تغییرات در هورمونهای تولید مثل موجب اختلالات خلقی می شود، چرا برخی از زنان در معرض خطر بیشتری نسبت به دیگران هستند و چگونه می توانند این یافته ها را به درمان های جدید یا استفاده های جدید از درمان های موجود انتقال دهند.

شما می توانید با پیوستن به یک کارآزمایی بالینی، در تحقیق نقش داشته باشید.

تحقیقات بالینی تحقیقات پزشکی است که شامل افرادی مانند شما می شود. افراد داوطلب برای شرکت در مطالعات علمی تشخیص و درک بیماری مانند افسردگی. تحقیقات بالینی شامل آزمایشاتی است که تست های جدید و درمان های جدید و همچنین مطالعات تاریخ طبیعی طبیعی را انجام می دهند که اطلاعات ارزشمندی در مورد پیشرفت بیماری و پیشرفت سلامت ارائه می دهند. افسردگی در زنان

دانشمندان NIMH تعداد زیادی از مطالعات تحقیقاتی را با بیماران و داوطلبان سالم انجام می دهند. دانشمندان NIMH در حال حاضر برای شناسایی علل، درمان ها و پیش بینی کننده های خطر ابتلا به اختلالات خلقی مربوط به غدد درون ریز تولید مثل،

افسردگی در زنان از جمله موارد زیر هستند:

 • افسردگی پس از زایمان
 • اختلال اختلال قبل از قاعدگی
 • افسردگی غیر طبیعی

علاوه بر فرصت های تحقیق داوطلبانه برای گروه های بیمار که در بالا ذکر شده است، فرصت های تحقیق برای داوطلبان سالم نیز موجود است. داوطلبان سالم در مطالعات ما نقش مهمی ایفا می کنند. صرف نظر از اینکه شما یک داوطلب بیمار یا یک داوطلب سالم هستید، نقطه ورود به هر یک از این مطالعات یکسان است. برای اولین بار باید یک مصاحبه تلفنی کوتاه انجام دهید که طول ۵-۱۰ دقیقه طول می کشد. این مصاحبه برای کمک به تعیین اینکه آیا دلیلی برای شرکت در یک مطالعه وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، به www.nimh.nih.gov/labs-at-nimh/join-a-study مراجعه کنید یا با شماره ۳۰۱-۴۹۶-۹۵۷۶ تماس بگیرید.

مطالعات NIMH در مرکز بالینی NIH در Bethesda، مریلند انجام می شود و نیاز به بازدید منظمی دارند. NIMH همچنین تحقیقات در سراسر کشور را تامین می کند. اگر در نزدیکی زندگی نکنید، اما علاقه مند به پیدا کردن یک کارآزمایی بالینی در نزدیکی شما هستید، به www.clinicaltrials.gov مراجعه کنید. با پزشک خود صحبت کنید که آیا باید در یک آزمایش بالینی مشارکت داشته باشید و کدام یک برای شما بهترین باشد.

پیدا کردن راهنما

برنامه مراقبت از بهداشت روان و افسردگی در زنان

اداره خدمات سوء مصرف مواد و خدمات بهداشت روانی (SAMHSA) این منبع اینترنتی را برای یافتن امکانات و برنامه های درمانی بهداشت روانی فراهم می کند. بخش مراقبت های بهداشتی روان شناسی بخش مراقبت های بهداشتی درمان رفتاری خدماتی را ارائه می دهد که خدمات بهداشت روان را برای افراد مبتلا به بیماری های روانی ارائه می دهد. در https://findtreatment.samhsa.gov یک تأسیسات در کشور خود پیدا کنید. برای منابع اضافی، به www.nimh.nih.gov/findhelp مراجعه کنید.

قرص آپو سیتریزین (apo-cetirizine) چیست؟

سوالات به دکتر خود سوال کنید

افسردگی در زنان پرسش و ارائه اطلاعات به پزشک یا ارائه دهنده خدمات بهداشتی شما می تواند مراقبت شما را بهبود بخشد. صحبت کردن با دکتر شما اعتماد را ایجاد می کند و منجر به نتایج بهتر، کیفیت، ایمنی و رضایت می شود. برای کسب راهنمایی در www.ahrq.gov/patients-consumers، از وب سایت آژانس تحقیقات و کیفیت بهداشت و درمان بازدید کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *