آنفولانزای نوع A چیست + علائم و درمان آنفولانزای خوکی

آنفولانزای نوع A چیست این داستان به تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۸ به‌روز شد و آمار جدید آنفلوانزا در مورد فعالیت‌های دولت و مرگ و میر ناشی از آنفلوآنزای خوکی به ثبت رسید.

موارد ابتلا به آنفلوآنزا شروع به جمع آوری در سراسر کشور می کنند. گرجستان و کلرادو هر دو فعالیت بالا را گزارش کردند، در حالی که نه ایالت و شهر نیویورک فعالیت متوسط ​​داشتند. این ایالت ها عبارتند از: آلاباما، آریزونا، آرکانزاس، کنتاکی، لوئیزیانا، میسوری، نیوجرسی، کارولینای جنوبی و ویرجینیا.

سويه هاي A آنفلوانزا شايع ترين آنهاست.

آنفولانزای نوع b,درمان آنفولانزای نوع a,آنفلوانزای جدید در ایران,درمان سریع آنفولانزا,آنفلوانزای خوکی در ایران,درمان خانگی آنفولانزا,درمان آنفولانزای h1n1

فصل آلودگی سال گذشته یکی از بدترین ضایعات بود که بیشترین تلفات را در دهه های گذشته داشت. دکتر جرج آدامز، جراح آمریکایی، گفت که حدود ۸۰، ۰ آمریکایی از آنفولانزا و عوارض آن جان سالم به در بردند و حدود ۹۰۰، ۰ نفر در بیمارستان بستری شده اند.

در حالی که سالمندان سخت ترین ضربه زدند، فصل گذشته نیز برای کودکان سخت بود. هزاران کودک آمریکایی در بیمارستان بستری شده اند و ۱۸۰ کودک از علل آنفولانزا فوت کرده اند. طبق گزارش CDC، در میان کودکان که درگذشته حدود ۸۰٪ از آنها مبتلا به آنفولانزا نبودند.

 

AAP می گوید که همه کودکان ۶ ماهه و بالاتر باید این شات را برای کمک به کاهش خطر بیماری شدید و مرگ در اسرع وقت، اما ترجیحا تا پایان اکتبر دریافت کنند.

از سال ۲۰۱۰، آنفلوانزا سالانه حدود ۹ میلیون تا ۳۵ میلیون نفر را مبتلا کرده است.

در اینجا چیزی است که دیگر درباره آنفولانزا می دانیم. آنفولانزای نوع a آنفولانزای نوع a

آخرین اخبار در مورد فصل آنفولانزا چیست؟

CDC می گوید هفت فرزند در این فصل به علت آنفولانزا جان خود را از دست داده اند. اخیرا در اوایل ماه دسامبر رخ داده است و با A نوعی ویروس همراه بود. دو کودک که در طی هفته پایانی هفدهم نوامبر جان خود را از دست دادند، همچنین یک نوع از ویروس آنفولانزا داشتند. پیش از این در فصل، فلوریدا اولین مرگ خود را با آنفلوآنزای خود اعلام کرد – کودکانی که واکسینه نشده بودند و هیچ شرایط بهداشتی را در اختیار نداشتند. طبق اداره بهداشت و درمان فلوریدا، مرگ بین ۳۰ سپتامبر و ۶ اکتبر ۲۰۱۸ اتفاق افتاد. کودک برای سلول B ویروس مثبت را آزمایش کرد.

سرطان خون چیست؟+ علائم و درمان لوسمی یا سرطان خون

واکسن آنفلوانزای چقدر موثر است؟

CDC می گوید غیر ممکن است که پیش بینی کنیم که واکسن چگونه کار می کند. آنفولانزای نوع a

انواع مختلفی از ویروس های آنفولانزا A و B وجود دارد که انسان را آلوده می کنند. کارشناسان باید به منظور پیشگیری از حملات آنفولانزا به فصل ابتلا به ویروس آنفولانزا، ماهها پیش تصمیم بگیرند که کدامیک از آنها در واکسن قرار دارد. از آنجا که سویه ها می توانند به سرعت تغییر کنند، واکسن همیشه مناسب نیست.

حتی اگر واکسن یک بازی خوب باشد، روش تولید آن ممکن است مانع از کارکردن آن شود.

اکثر انفجارها در تخم مرغ رشد می کنند که ممکن است ویروس ها را تغییر دهد و بر کارایی آنها تأثیر بگذارد.

واکسن آنفولانزا کجاست؟

این در دفاتر، کلینیک ها، بخش های بهداشت، مراکز بهداشتی کالج، داروخانه ها و در بسیاری از دفاتر و برخی مدارس ارائه می شود.

بسیاری از برنامه های بیمه برای واکسیناسیون سالانه پرداخت می کنند و بزرگسالان مسن تحت پوشش Medicare Part B می توانند بدون واکسن و بدون مجوز دریافت واکسن را دریافت کنند.

چگونه کارشناسان تصمیم می گیرند چه چیزی برای واکسن آنفلوانزا صادر کنند؟

در طول فصل ابتلا به آنفلوآنزا، کارشناسان نمونه هایی از ویروس هایی را که در حال گردش هستند بررسی می کنند تا بتوانند واکسن را در برابر این ویروس محافظت کنند. آنها از این اطلاعات برای کمک به تصمیم گیری برای یک بعدی استفاده می کنند. این سال، واکسن در برابر دو نوع A – H۱N۱ و H۳N۲ – و یک نوع B محافظت خواهد کرد. واکسن چهارساله در برابر یک سلول B اضافی محافظت می کند.

CDC می گوید، مانند همه واکسن های دیگر، آنفلوانزا کامل نیست، اما خطر ابتلا به بیماری را از ۳۰٪ تا ۶۰٪ در جمعیت عمومی کاهش می دهد. به طور کلی، واکسن ها در برابر ویروس های آنفلوانزای B و آنفلوانزای A (H۱N۱) بهتر عمل می کنند نسبت به ویروس های آنفلوآنزا A (H۳N۲)، CDC می گوید.

چه کسی بیشترین سختی را می گیرد؟

CDC می گوید کودکان، افراد مسن، زنان باردار، هر کسی که دارای بیماری مزمن پزشکی هستند و کارکنان مراقبت های بهداشتی به خصوص در معرض ابتلا به آنفولانزا یا داشتن عوارض مانند پنومونی، برونشیت و بیماری های سینوس و گوش هستند.

کودکان زیر ۲ سال به خصوص آسیب پذیر هستند. افرادی که سن ۶ ماهگی و کمتر دارند، احتمال بیشتری برای بروز عوارض دارند، اما آنها واکسیناسیون خیلی جوان هستند، بنابراین بهترین ایده این است که مطمئن شوید که هر کسی که با آنها تماس دارد واکسینه شود.

بزرگسالان ۶۵ سال و بالاتر در معرض خطر بیشتر از جوانتر و بزرگسالان سالم به علت سیستم ایمنی ضعیف هستند. به طور معمول، این افراد مسنتر بیشتر از مرگ و میر ناشی از آنفولانزای خوکی و بیش از نیمی از بستری شدن مربوط به آنفلوانزا هستند. آنفولانزای نوع a

زنان باردار و همچنین کسانی که کودک را در ۲ هفته گذشته به دنیا آورده اند، بیشتر از زنان باردار مبتلا به بیماری شدید هستند.

هر کسی که دارای بیماری مزمن بیماری است، احتمال بیشتری دارد که عوارض ایجاد کند. این شرایط عبارتند از:

 •  آسم
 •  دیابت
 •  بیماری قلبی
 •  چاقی
 •  سیستم ایمنی بدن ناشی از سرطان، HIV یا سایر شرایط

هنگامی که فصل ابتلا به آنفولانزا آغاز و پایان می یابد؟

هرچند شما می توانید آنفولانزا را در هر زمان دریافت کنید، فصل ابتلا به آنفولانزا در ماه اکتبر آغاز می شود و می تواند تا مارس و حتی آوریل به پایان برسد. ویلیام شافنر، MD، مدیر پزشکی بنیاد ملی بیماری های عفونی می گوید: این بیماری معمولا در ایالات متحده در ماه فوریه به سر می برد. آنفولانزای نوع a

چه نوع از آنفولانزا در سال جاری موجود است؟

برای فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ چندین واکسن وجود دارد:

 واکسن های سه گانه که از سه نوع آنفولانزا محافظت می کنند: دو A و یک B

 واکسن های چهارگانه که از چهار سویه محافظت می کنند: دو A و دو B

 یک واکسن با دوز بالا که در برابر دو نوع A و یک B محافظت می کند، برای بزرگسالان ۶۵ ساله و بالاتر که معمولا سیستم ایمنی بدن ضعیفی دارند

 واکسن adjuvanted، ساخته شده با استفاده از یک عنصر است که کمک می کند تا یک پاسخ قوی تر ایمنی، همچنین گزینه ای برای بزرگسالان سالخورده است. آن را در برابر دو نوع A و یک B محافظت می کند.

 واکسن نوترکیب یک گزینه بدون تخم مرغ برای افراد مبتلا به آلرژی به تخم مرغ است. از دو سويه A و يک سويه B محافظت مي کند. آنفولانزای نوع a

 واکسن اسپری بینی برای افراد ۲ تا ۴۹ ساله که در برابر چهار نوع سویه محافظت می کند: دو A و دو B. این برای زنان باردار و افرادی که دارای ایمنی ضعیف هستند، در میان سایر شرایط نیست.

بچه هایی که هرگز واکسن آنفلوانزا نداشته اند، دوز دوز را که تقریبا حداقل ۴ هفته فاصله دارند، نیاز دارند. آنفولانزای نوع a

آیا یک نوع واکسن بهتر از دیگری است؟

در حالی که واکسن چهارساله در برابر ویروس های بیشتری محافظت می کند، CDC می گوید هیچ واکسن توصیه شده و تاییدیه ای وجود ندارد. از دکتر خود بخواهید که برای شما مناسب است. واکسن های مختلف برای گروه های سنی مختلف تایید شده است.

انتظار می رود تا ۱۶۶ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا برای این فصل آنفولانزا تولید شود، از جمله ۱۱۹ چهارساله. با این حال، اگر آن را در دسترس نباشد، بهتر است واکسن آنفولانزای دیگری را بدست آوریم تا منتظر آن باشیم، CDC می گوید.

هر گونه ابتلا به آنفلوانزا بهتر از هیچ کدام نیست. اگر اولین نفری باشید که نمی توانید دریافت کنید، تاخیر نداشته باشید. آنفولانزای نوع a

چه کسی باید آنفولانزا را بگیرد و چه زمانی؟

 

به طور کلی، افراد بالای ۶ ماه باید واکسن دریافت کنند – هرچه زودتر بهتر شود واکسن دریافت کنید. Schaffner می گوید، اواخر ماه سپتامبر یک زمان خوب است و حتی به اکتبر و فراتر از آن.

چه کسی نباید ابتلا به آنفلوانزا بگیرد؟

CDC می گوید هر کسی که سیگنال Guillain-Barre را در طی ۶ هفته از واکسیناسیون قبل از آنفلوآنزا داشته باشد نباید واکسینه شود. هر کسی که حساسیت شدید و در معرض خطر مرگ و میر را برای هر ماده ای که در یک واکسن وجود دارد، نباید باشد.

چه اتفاقی در مورد زنان باردار است؟ یک مطالعه اخیر، واکسن آنفلوآنزای خوکی و احتمال بروز سقط جنین را در بر داشت. آنفولانزای نوع a

در این مطالعه که در مجله Vaccine در سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر شد، محققین پیوند پیدا کردند اما نمیتوانست اثبات کنند علت و معلول آن بین زنان که برای دو فصل متوالی واکسن H۱N۱ واکسینه شده بودند و سقط جنین.

Schaffner می گوید: اما تحقیقات قبلی خطر بیشتری را در بر نگرفتند. او همچنین استاد پزشکی پیشگیری در دانشکده پزشکی دانشگاه وندربیلت، نشویل است. محققان همچنان به مطالعه این مسئله ادامه می دهند و برخی از متخصصان از اینکه آیا این یافته ممکن است یک آمار آماری باشد، می گوید.

CDC همچنان توصیه می کند که واکسیناسیون برای زنان باردار توصیه می شود.

Schaffner می گوید: زنان باردار که واکسینه می شوند نیز شانس ابتلا به آنفولانزای خوکی را کاهش می دهند. او می گوید: «برخی از این حفاظت در سراسر جفت و در طی ۶ ماه اول محافظت می کند» قبل از اینکه ایمنی سازی توصیه شود.

چقدر طول می کشد تا آنفلوانزای خوکی موثر باشد؟

Schaffner می گوید، این واکسن برای رسیدن به قدرت بالای خود حدود ۱۰ روز تا ۲ هفته طول می کشد.

در مورد واکسن آنفلوآنزای اسپری بینی چیست؟

واکسن اسپری بینی، FluMist، یک بار دیگر توسط CDC توصیه می شود. اگرچه این کار به خوبی در برابر ویروس H۱N۱ کار نمی کرد، اما در برابر بعضی از ویروس های B و ویروس H۳N۲ عمل می کرد. این در دسترس برای کودکان ۲ ساله و بالاتر است که سیستم ایمنی را به خطر انداخته اند.

من از سوزن متنفرم چه می توانم بکنم؟

پاتریشیا استینچفیلد، یکی از پرستاران ثبت شده که مدیر ارشد پیشگیری و کنترل عفونت و یک متخصص پرستاری کودکان در مینه سوتا کودکان است، حتی برخی از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی نیز دارای ترس از سوزن هستند. آنفولانزای نوع a

او می گوید استراتژی که او پیشنهاد می کند برای کمک به کودکان از طریق شات نیز برای افراد بالغ سوزنی کار کند. «چشمانت را ببندی و از دهان خود نفس بکشید. بازوی خود را آرام کنید. محل مورد علاقه خود را تصور کنید. قبل از آنکه بدانید، این کار پایان خواهد یافت.»

علائم شایع آنفولانزا چیست؟

آنها معمولا ناگهان از علائم سرد می آیند. آنها شامل تب، احساس تب، لرز، داشتن سرفه، گلودرد، آبریزش بینی، عضلات یا درد های بدن، سردرد و خستگی هستند. استفراغ و اسهال کمتر شایع است. CDC می گوید کودکان احتمال بیشتری دارند که استفراغ و اسهال داشته باشند نسبت به بزرگسالان.

 • همه افراد مبتلا به آنفولانزا تب ندارند.

اگر من فکر می کنم آنفولانزا دارم باید چه کار کنم؟

کارشناسان می گویند که در منزل، استراحت و از تماس با دیگران اجتناب کنید، به جز برای دریافت مراقبت های پزشکی در صورت نیاز. برای جلوگیری از گسترش آنفلوآنزا، حداقل ۲۴ ساعت بعد از تب کاهش یابد، از تماس با دیگران اجتناب کنید.

CDC می گوید که در مورد جستجوی علائم هشدار دهنده اضطراری که ممکن است عوارض ناشی از آنفولانزا را به خطر بیندازید، باشید.

در کودکان این موارد عبارتند از:

 •  تنفس سریع یا مشکل
 •  رنگ پوست صاف
 •  تحریک پذیری شدید
 •  تب به علاوه یک بثورات
 •  عدم تعامل
 •  نوشیدن مایعات
 •  علائمی که بهبود مییابند و با تب و سرفه بدتر میگردند

در بزرگسالان، آنها عبارتند از:

 •  مشکل تنفس
 •  درد یا فشار در قفسه سینه یا شکم
 •  سرماخوردگی یا سردرگمی
 •  استفراغ شدید یا مداوم

علائمی که بهبود مییابند، اما پس از آن با تب و سرفه کاهش مییابد.

درمان آنفلوآنزا چیست؟ آنفولانزای نوع a

FDA در ماه اکتبر اولین درمان جدید آنفلوانزا در حدود ۲۰ سال را تصویب کرد: بالوکسایوار مارکسیل (Xofluza). درمان جدید با سه مورد دیگر ضد ویروسی ضد ویروسی برای آنفولانزا همراه است، از جمله oseltamivir (عمومی یا تامیفلو)، پرومیفور (Rapivab) و زانامیویر (Relenza).

 

با توجه به CDC، داروهای ضد ویروسی میتوانند علائم شما را کاهش دهند و زمان بیماری را به مدت ۱ یا ۲ روز کاهش دهند. این داروهای تجویزی در فرم های مختلف مانند قرص ها، مایع، پودر استنشاقی یا محلول IV است. از پزشک خود بپرسید که آیا برای شما مناسب است.

آنها همچنین ممکن است عوارض جانبی داشته باشند. تامیفلو ممکن است تهوع و استفراغ ایجاد کند و ممکن است باعث ایجاد سردرد و اثرات روانپزشکی شود؛ و در یک مطالعه اخیر، عوارض را کاهش نداد.

مهم است که ابتدا داروها را شروع کنید، زیرا مطالعات نشان می دهد که بهترین راه کار در ۲ روز بعد از شروع بیمار، بهتر است؛ اما پزشک ممکن است تصمیم بگیرد که اگر بعد از آن شروع شود، هنوز هم مفید خواهد بود. آنفولانزای نوع a

چه درمان های جایگزین مردم تلاش می کنند؟

Elderberry بسیاری از وزوز را دریافت کرده است، اما کارشناسان سلامت می گویند هیئت منصفه خارج است. کارشناسان دانشگاه مریلند می گویند این درمان طبیعی می تواند به درمان علائم آنفلوانزا و سرماخوردگی با کاهش تراکم و احتمالا با افزایش فعالیت شما کمک کند. در یکی از مطالعات، عصاره گل سرخ به نام Sambucol کمک کرد که مدت زمان آن ۳ روز طول بکشد؛ اما این محصول همچنین دارای گیاهان دیگر، به علاوه ویتامین C است، بنابراین مشخص نیست که آیا شیرین خربزه به تنهایی کمک کرد.

در یکی دیگر از مطالعات، عصاره لوبیا سبز با عصاره برگ سبز موجب کاهش علائم آنفلوآنزا شد؛ و در آزمایشگاه، برخی از محققان دریافتند که شاه بلوط می تواند ویروس آنفلوآنزای H۱N۱ را از بین ببرد، اما در لوله های آزمایش، نه افراد. با توجه به مرکز ملی بهداشت مکمل و یکپارچه: «اگر چه برخی تحقیقات اولیه نشان می دهد که شاه بلوط ممکن است عوارض آنفلوآنزا را کاهش دهد، شواهد به اندازه کافی قوی نیست تا از استفاده آن برای این هدف حمایت کنند.»

و احتیاط: توت خام دارای یک شبیه شبیه سیانید است و باید پخته شود.

گزارش هایی وجود دارد که افراد بر روی کف پاهای خود بر روی تکه های پیاز قرمز یا سفید قرار داده و سپس برای جبران آنفلوآنزا، سرماخوردگی، سرفه یا تب، از جوراب استفاده می کنند.

در حالی که این راه حل ها در حال انجام است، هیچ مدرکی مبنی بر این که کار می کند، وجود ندارد. مخترعان می گویند ترکیبات سولفوریک از پیاز بر روی پاها می توانند وارد بدن شوند و سپس باکتری ها و ویروس ها را از بین ببرند؛ اما کارشناسان پزشکی این ایده را به طور کامل رد می کنند.

Snopes.com، وب سایت اختصاص یافته به شایعات و اسطوره ها، به آن یک علامت «دروغین» می دهد، افزود: «خوابیدن با تکه های پیاز در جوراب شما ممکن است فضای بیشتری را در رختخواب بگذارد، اما قطعا چیزی از نظر پزشکی حل نمی شود.»

در کنار طرف: به جز اینکه ممکن است روابط شخصی خود، با تلاش آن به چیزی آسیب نرسانید.

علاوه بر واکسیناسیون، چه چیز دیگری می تواند احتمال ابتلا به آنفولانزای نوع a را کاهش دهد؟

اقدامات پیشگیرانه هر روز مهم هستند. اجتناب از افرادی که دچار بیماری هستند و بهداشت خوبی را انجام می دهند، مانند شستن دست های خود و پوشش سرفه. اگر بیمار هستید، بمانید. آنفولانزای نوع a

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *